24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ ۰۷:۵۰:۰۰
کد مطلب:  1479493
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
سلامت بر سه اصل جسم ، روان و معنویت معنا پیدا می‌کند

با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌‎های استان تهران و معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل، نشست معاونین پرورشی و تربیت بدنی مناطق ۲۱ گانه شهرستانهای استان تهران در سالن آیت ا... هاشمی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روبط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در این نشست الهه حسن پور با اشاره به اهمیت یادگیری و آموزش دانش‌آموزان از یکدیگر و همسالان خود گفت: در این دوران و وجود کرونا ویروس شرایط و تهدید‌های زیادی برای حوزه سلامت بوجود آمد که با تلاش و جدیدت همکاران به فرصت تبدیل شد. 

وی گفت: کرونا باعث شد تا اهمیت سلامت بیش از پیش برای همگان مطرح شود بطوری که اگر سلامتی نباشد درس و مشق دانش‌آموزان انجام نمی‌شود، و مدارس تعطیل شده است. کرونا ویروس موجب آموزش‌های سلامت محور و بهداشت شد که تغییری بسزایی در سبک زندگی دانش‌آموزان و خانواده‌ها شده است.

حسن‌پور با اشاره به تعریف سلامت ( رفاه کامل جسمی ، اجتماعی و معنوی ) گفت: اهمیت سلامت در سه اصل جسم ، روان و معنویت است که اگر هر کدام از این سه اصل نباشد نمی‌توان گفت دارای سلامت هستیم و محقق شدن این امر با آموزش، جدیدت و پیگیری شما به ثمر خواهد رسید. 
معاون تربیت بدنی و سلامت در ادامه به ارائه گزارش طرح ها و برنامه‌های انجام شده در حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت خصوصا طرح کوچ که تحول زیادی در خانواده‌ها و دانش‌آموزان ایجاد کرده از معاونان پرورشی و تربیت خواست تا مرحله دوم را با جدیدت تمام پیگیری کنند تا به نتیجه دلخواه دست یابیم.

وی در ادامه به تشریح تجهیز و احداث فضاهای ورزشی، مدارس پویا و کلاسهای درس تربیت و تجهیز اتاق های بهداشت مدارس پرداخت.

در ادامه روسای ادارات حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل به ارائه گزارش و برنامه های خود نمودند و معاونین پرورشی و تربیت بدنی نیز چالشها ، مشکلات و پیشنهادات خود را بیان کردند .

به اشتراک بگذارید :