21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ ۰۸:۳۴:۵۹
کد مطلب:  1479009
با حضور رئیس سازمان پرورش استعداد‌های کشور صورت گرفت؛
برگزاری جلسه تشریح برنامه‌های آزمون عملکرد وفعالیت‌های مدارس سمپاد

فعالیت‌هایی که دراین دوره از برنامه‌های سمپاد شروع می‌شود، خدمات متفاوتی هستند که در اختیار دانش‌آموزان سمپاد و دانش‌آموزانی که در مدارس عادی تحصیل می‌کنند، قرار خواهد گرفت‌.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و به نقل از پانا، در این جلسه که در آموزشگاه استعدادهای درخشان آموزش و پرورش ناحیه دو شهرری برگزار شد، الهام یاوری رئیس سازمان پرورش استعداد‌های کشور در سخنانی اظهارکرد: برگزاری آزمون و فعالیت‌های مدارس سمپاد کمکی در باب تشخیص عملکرد یادگیری و پیشرفت دانش‌آموزان در سطح‌های درسی، کلاسی و استانی خواهد بود.

وی گفت: فعالیت‌هایی که دراین دوره از برنامه‌های سمپاد شروع می‌کنیم، خدمات متفاوتی هستند که در اختیار دانش‌آموزان سمپاد و دانش‌آموزانی که در مدارس عادی تحصیل می‌کنند، قرار خواهد گرفت‌.

یاوری در ادامه افزود: هدف و تلاش ما برای ارائه آموزش متوازن و فراگیر در چند ساعت و حضور دانش‌آموزان در این آزمون است.

این مقام مسوول گفت: نکته اول و مهم برای ما، ضبط محتوای آموزشی و مهارتی سمپاد و ارائه آن برای دانش‌آموزان سر‌‌ تا سر کشور است که سطح دانش‌آموزان عادی با دانش‌آموزان سمپاد برابر و یکسان شود و نکته دوم، آزمون ورودی مدارس سمپاد است که بخشنامه آن صادر شد و زمان ثبت نام یازدهم فروردین ماه است و با توجه به پیش بینی های صورت گرفته زمان برگزاری آزمون در بیست‌ و‌ یک خرداد 1400 است ولی ممکن است این زمان تغییر کند و دانش‌آموزان توجه داشته باشند که برای ثبت نام به کد همگام احتیاج دارند که میتوانند از طریق مدیر مدرسه کد را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: نکته سوم این که دانش‌آموزانی می‌توانند در آزمون شرکت کنند که سال ششم یا نهم را تمام کرده باشند و ویژگی‌های مثبت در سال تحصیلی را داشته باشند و دقت کنید دانش‌آموزان پایه ششم نمرات سال قبل که توصیفی است به جز یک خوب نباید داشته باشند و معدل بچه‌های پایه نهم بالای نوزده باشد.

یاوری افزود: نکته آخر و لازم به ذکر این است امسال طرح همیار آموزشی را ارائه دادیم که به زودی اعمال خواهد شد و دانش‌آموزانی که در مدارس سمپاد تحصیل می‌کنند به صورت داوطلبانه از طریق تلفن با دانش آموزان مدارس دیگر که مشکلی برای حضور در فضای‌مجازی و یا عقب افتادگی از درس دارند بر‌طرف شود.

رئیس سازمان پرورش استعداد‌های کشور خاطرنشان کرد: از همه دانش‌آموزان دختر و پسر دعوت می‌شود که در این آزمون شرکت کنند و از این فرصت به خوبی استفاده کنند، هدف ما سنجش تجربه‌ها و توانمندی شما دانش‌آموزان عزیز است.

گزارش تصویری

به اشتراک بگذارید :