3 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ ۱۴:۱۶:۴۴
کد مطلب:  1478195
با حضور جانشین وزیر آموزش‌وپرورش در طرح هدایت و استاندار چهار و محال و بختیاری صورت گرفت؛
انعقاد تفاهم‌نامه تأمین 43 هزار ابزار آموزشی هوشمند برای دانش‌آموزان کم برخوردار استان چهارمحال و بختیاری

با حضور جانشین وزیر آموزش‌وپرورش در طرح هدایت و استاندار چهارمحال‌ و بختیاری، تفاهم‌نامه تأمین 43 هزار ابزار آموزشی هوشمند برای دانش‌آموزان کم برخوردار استان چهارمحال منعقد شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رئیس سازمان آموزش‌و‌پرورش استثنایی در نشست شورای آموزش‌وپرورش استان چهارمحال با تأکید بر این‌که چهره خشن بی‌عدالتی در آموزش مجازی خود را نشان داده است، گفت: در دوران کرونا شاهد بی‌عدالتی دیجیتالی هستیم، این نوع آموزش درد و رنج را برای کودکانی که به تجهیزات موردنیاز برای آموزش مجازی دسترسی ندارند، رقم‌ زده است.

جانشین وزیر آموزش‌وپرورش در طرح هدایت افزود: ۷۱درصد دانش‌آموزان سراسر کشور در شبکه آموزشی شاد که یک نرم‌افزار انحصاری، رایگان و فراگیر است، حضور دارند و آموزش‌های موردنیاز خود را دریافت می‌کنند، اما ۳۰درصد دانش‌آموزان کشور که معادل سه میلیون نفر است، به تجهیزات هوشمند برای آموزش مجازی دسترسی ندارند.

سید جواد حسینی افزود: از این تعداد در استان چهارمحال و بختیاری ۴۶هزار دانش‌آموز از فضای مجازی برای تداوم آموزش بی‌بهره بودند که حدود 3 هزار تبلت برای این دانش‌آموزان تهیه و در اختیار آن‌ها قرار گرفت، اما هنوز 43 هزار دانش‌آموز کم برخوردار این استان به تجهیزات هوشمند آموزشی دسترسی ندارند.

معاون وزیر بابیان این‌که طرح هدایت در وزارت آموزش‌وپرورش باهدف تأمین این تجهیزات برای دانش‌آموزان نیازمند از طریق مشارکت دستگاه‌ها و خیرین اجرایی شده است، گفت: باید تلاش شود برای ۴۳هزار دانش‌آموز باقیمانده استان چهارمحال از طریق کمک‌های خیرین و دستگاه‌های اجرایی زمینه آموزش مجازی فراهم شود و به هر میزانی که از منابع مختلف در استان‌ها تجهیزات برای آموزش مجازی تهیه شود از طریق وزارت آموزش و پرورش و از طریق طرح هدایت به همان میزان تجهیزات در اختیار استان‌ها قرار داده می‌شود.

وی افزود: این تجهیزات ارتباطی هوشمند در حکم مدرسه و کلاس درس عمل می‌کنند بلکه در حکم ساخت آزمایشگاه، کتابخانه و سایر موقعیت‌های بی‌بدیل یادگیری نیز ایفای نقش می‌نمایند.

حسینی تصریح کرد: با مشارکت خیرین و دستگاه‌های اجرایی و در قالب طرح هدایت در کمتر از2 ماه بیش از 220 هزار تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند تأمین‌ شده است.

شایان‌ذکر است در قالب تفاهم‌نامه امضاشده، اعتبار نیمی از 43 هزار تبلت مورد نیاز دانش‌آموزان استان چهارمحال و بختیاری از طریق طرح هدایت و با مشارکت خیرین و دستگاه‌های اجرایی تأمین خواهد شد و نیم دیگر اعتبار موردنیاز از طریق استانداری و منابع داخل استانی تأمین می‌شود.

به اشتراک بگذارید :