1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ ۱۴:۰۰:۲۴
کد مطلب:  1478115
در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز شهرستان‌های استان تهران مطرح شد؛
مسیب‌زاده: دانش‌آموز باید در فضای امن خانواده بهترین مسیر را انتخاب کند/ نماز بالاترین مرتبه شکرگذاری است

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر تحقق تربیت صحیح در فضای حقیقی، عملکرد آموزش و پرورش را در شرایط خاص کنونی بی‌بدیل دانست.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، با حضور محمدرضا مسیب‌زاده با حضور مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، حجت الاسلام رحیمی صادق مدیر حوزه‌های علمیه استان تهران و محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و اعضای شورای نماز، بیست و نهمین اجلاسیه استانی نماز در سالن شهید سلیمانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

مسیب زاده در این نشست گفت: یکی از مبانی مهم رشد و موفقیت در هر سازمانی توانمندی نیروهای انسانی است، به هر میزان که ما در سیستم آموزشی از همکاران خلاق و توانمند بهره‌مند باشیم، قطعاً اثرگذاری بیشتری در سطح جامعه را شاهد خواهیم بود که به حمدا... شهرستان‌های استان تهران با داشتن نیروهای مخلص و توانمند ، همواره بازوی پر قدرت فعالیت.های حوزه قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش است.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تضمین سلامت جامعه را پرداختن به امر نماز در آموزش و پرورش دانست و گفت: علیرغم اینکه در شرایط فعلی با توجه به تغییر روش‌های آموزشی و تربیتی برای ارتباط‌گیری بهتر با دانش‌آموزان از قابلیت‌های بالای فضای مجازی استفاده می‌کنیم و توانسته‌ایم اتفاقات بسیار خوبی را رقم بزنیم اما همچنان متخصصین امر، تربیت را فقط از طریق ارتباط مستقیم و حقیقی محقق می‌دانند، هر چند که به تلاش همکاران نظام آموزشی دستمریزاد می‌گوییم، چرا که امروزه به تاثیر از کرونا تخصص‌ها و فن‌آوری‌های ما نیز رشد قابل توجهی پیدا کرد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش یکی از قابلیت‌های مهم فضای مجازی را، فراگیری آن دانست و گفت: در سال گذشته که شهرستان‌های استان تهران توفیق برگزاری بزرگترین مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام را هم بر عهده داشت، توانستیم مقدمات حضور حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز را در فرایند اجرای آن فراهم کنیم، در حالیکه در سه روز گذشته که این مسابقات در سال جاری در حال برگزاری‌است بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز از طریق شبکه شاد این مسابقات را پیگیری و در جریان برگزاری آن قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم گفت قطعاً اگر ما شکر این برکات را به جا نیاوریم و کفران نعمت کنیم آسیب خواهیم دید، کما اینکه نماز بالاترین مرتبه شکرگزاری است.

مسیب‌زاده با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز با حضور مقام عالی وزارت در روز ۲۵ اسفند در شهر یزد گفت: برگزاری این جلسه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نشان‌دهنده اهمیت بالای اقامه نماز در آموزش و پرورش است، چرا که ما همواره تلاش می‌کنیم تا در شرایط خاص فعلی دانش‌آموز در فضای امن خانواده بتواند بهترین مسیر را انتخاب کند.

وی توانمندسازی نیروهای انسانی را در سال گذشته از مهمترین اهداف اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: طی سه دوره‌ بیست هزار نفری برای آموزش و توانمندسازی برای معلمین و مربیان پرورشی مقاطع سوم ابتدایی دختران و هشتم متوسطه پسران تدارک دیده شده بود، بیش از ۱۲۶ هزار همکار شرکت کردند.

به اشتراک بگذارید :