11 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۲ ۰۷:۳۵:۰۰
کد مطلب:  00pq910e
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
باسواد شدن افراد،میزان و نرخ آسیبهای اجتماعی را کاهش می دهد

جلسه شورای سوادآموزی شهرستان قرچک با حضور سعید شهریاری معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران، مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک ، سرپرست اداره سنجش و ارزیابی شهرستان های تهران، کارشناس مسئول سوادآموزی و کارشناس سوادآموزی شهرستان قرچک در این اداره برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این جلسه اظهار داشت: امروز سوادآموزی هم یک ضرورت بین المللی و هم یک ضرورت ملی است و همه باید تلاش کنیم نرخ بی سوادی را کاهش دهیم.

شهریاری با تاکید بر کاربردها و کارکردهای سوادبرای افراد جامعه گفت: امروزه بی سوادی موجب آسیب های احتماعی فراوانی شده است و با،باسواد شدن افراد،میزان و نرخ آسیبهای اجتماعی کاهش می یابد.

شهریاری تصریح کرد: جلسه قطبی آموزش دهندگان با حضور آموزش دهندگان ادارات قرچک،ورامین،پاکدشت،پیشوا و جوادآباد در شهرستان قرچک برگزار می شود.

 

وی ادامه داد: درشهرستان قرچک برای تحت پوشش بردن حجم ابلاغی و نیز تحت پوشش بردن اولیای بی سواد همه باید تلاش کنند از جمله" شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی" که ریاست آن به عهده فرماندارشهرستان است.

شهریاری به استفاده از ظرفیت های بسیج مستضعفین،ائمه  جمعه و جماعات شهرستان ، انجمن اولیاء ومربیان در باسوادکردن افراد جامعه  تاکید کرد.

در ادامه این جلسه مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک افزود:استفاده ازظرفیت دانش آموزان دراوقات فراغت جهت باسواد کردن پدر ومادر خود و همچنین تجلیل از مدیران برترحوزه سوادآموزی از جمله اقدامات مطلوب جهت باسوادشدن افراد است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در خاتمه گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا حجم ابلاغی شهرستان در دوره های سواد،تحکیم و انتقال را تحت پوشش قرار دهیم.

 

به اشتراک بگذارید :