15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ ۰۹:۴۷:۱۰
کد مطلب:  1476977
محمدی در وبینار آموزشی سبک زندگی سالم منطقه 5 بیان نمود
عدد چاقی دانش آموزان در شهر تهران بسیار نگران کننده است

وبینار آموزشی سبک زندگی سالم و فعال با حضور شهبازبیگی مدیر آموزش و پرورش منطقه 5، محمدی معاون تربیت بدنی و سلامت، ایرجی رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش شهر تهران و کارشناسان، مدیران ، معاونین ، معلمین تربیت بدنی و مراقبین سلامت منطقه برگزار گردید .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش و پرورش شهر تهران، حسن محمدی در وبینار آموزشی  سبک زندگی سالم و فعال منطقه 5، با اشاره به لزوم ارتقاء تندرستی و سلامت افراد جامعه از طریق تغییر در سبک زندگی و تاثیر یافته های علمی در حوزه تربیت بدنی و با توجه به سند تحول بنیادین و موضوع مهم زیست بدنی و توجه به سلامت دانش آموزان، اظهارداشت: به نظر می رسد که دستاوردهای نوین علوم ورزشی تاثیر چشمگیری بر سبک زندگی و سطح تندرستی اقشار مختلف جامعه داشته باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران افزود: توجه به نقش مشاوره ای معلمین تربیت بدنی و مراقبین سلامت که سبب راهنمایی درست به دانش آموزان می گردد بسیار حائز اهمیت است.با توجه به اینکه آمار چاقی در تهران  بسیار نگران کننده است، تحلیل داده های آماری از مرحله اول غربالگری طرح کوچ شهر تهران، با تاکید بر آسیب شناسی این داده ها نشان می دهد که دانش آموزان تهرانی 40% چاق هستند؛ در تمام دوره های تحصیلی، پسران نسبت به دختران چاق ترند.

وی در ادامه ضمن تشکر از مدیران تلاشگر  مدارس که در خط مقدم این طرح قراردارند، از مدیران درخواست نمود که نقش خود را به خوبی ایفاء نمایند تا در مرحله سوم که نتیجه گیری از اجرای مداخلات مرحله دوم می باشد، تحلیل کارشناسی از اثر بخشی و نتیجه بخش بودن طرح را داشته باشیم و داشتن گروه آموزش قوی در منطقه را سبب تقویت و پیشبرد اهداف تربیت بدنی در مدارس قلمداد کرد.

در این وبیناز شهبازبیگی مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مدیران مدارس ، معاونین و معلمین تربیت بدنی و مراقبین سلامت ،  کسب مقام دوم در سطح شهر تهران توسط تربیت بدنی منطقه را مرهون هماهنگی ها و مشارکت همه ی عزیران دانست و موفقیت در طرح کوچ منطقه را مستلزم همکاری بیشتر مدیران و مجموعه همکاران در مدارس خواند  .

شایان ذکر است سلمانی مدرس دوره نیز توضیحاتی در مورد سبک زندگی سالم و فعال را ارائه داد و تصریح کرد : واژه سبک زندگی سالم ناشی از این ایده است که الگوی زندگی روزانة افراد می تواند به عنوان سالم یا غیرسالم مورد داوری قرار گیرد. سبک زندگی سالم بستگی به رفتارها ، انتخاب ها ، ارزش ها ، سلیقه ها و عادت های  افراد جامعه دارد  .زندگی سالم زندگی متعادلی است که در آن فرد به طور آگاهانه رفتار های سالم را انتخاب می کند . بی تحرکی یا نداشتن فعالیت بدنی منظم، از مهمترین عوامل خطرساز مرگ و میر جهانی می باشد. نهادینه کردن سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب توام با تحرک و شادابی برای مدیریت وزن دانش‌آموزان از اهداف مهم اجرای طرح "کوچ" است.

به اشتراک بگذارید :