14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۲ ۰۹:۱۳:۰۸
کد مطلب:  SaL2d3nv
مدیر آموزش و پرورش دماوند:
توجه به كیفیت‌بخشی برنامه‌های اوقاف فراغت دانش‌آموزان از اولویت های مدارس است

مدیر آموزش و پرورش دماوند بر لزوم توجه به كیفیت‌بخشی برنامه‌های اوقاف فراغت دانش‌آموزان در این شهرستان تأكید كرد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، دومین نشست مدیران متوسطه اول و دوم و مدیران مدارس ابتدایی با حضور محمد مشهدی عباسی، مدیر آموزش و پرورش و داود عبد الملكی، رئیس پلیس راهور شهرستان دماوند در سالن قدسیه شهر دماوند برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند در این نشست با اشاره به برگزاری خوب و مطلوب امتحانات نهایی در شهرستان دماوند اظهار داشت: امتحانات نهایی مدارس شهرستان دماوند با همكاری خوب مدیران در این شهرستان برگزار شده است.

محمد مشهدی‌عباسی ادامه داد: موضوع اوقات فراغت و تأمین برنامه‌های فراغتی برای دانش‌آموزان یكی از موضوعاتی است كه تأكید بسیاری در این زمینه داریم تا مدارس برنامه‌ها خوب و مناسبی را در ایام تابستان برای دانش‌آموزان در نظر بگیرند.

وی افزود: با توجه به اینكه فعالیت‌های استكبارانه دشمنان از زمین و آسمان برای منحرف كردن جامعه اسلامی دانش‌آموزان ما را مورد هدف قرار داده است، بنابراین وظیفه داریم تا بهترین و مطلوب‌ترین برنامه‌های فراغتی و تفریحی را در ایام تابستان برای دانش‌آموزان در نظر بگیریم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند تصریح كرد: كلاس‌های جبرانی و تقویتی از جمله برنامه‌هایی است كه در كنار برنامه‌های فراغتی باید دانش‌آموزان را برای حضور و شركت در این كلاس‌ها تشویق و ترغیب كرد.

مشهدی‌عباسی گفت: با توجه به اینكه در شهرستان دماوند 20 مؤسسه زبان، تقویتی و كنكور وجود دارد، باید دانش‌آموزان را در راستای حضور در این مؤسسه‌ها آگاه كرد تا بتوانند به درستی از فرصت‌های موجود استفاده كنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینكه دغدغه اكنون ما بی‌سوادی مدرن است، تصریح كرد: دانش‌آموزان باید اكنون با زبان دوم و كامپیوتر آشنایی كاملی را داشته باشند و بی‌اطلاعی از این دو موضوع بی‌سوادی مدرن را در جامعه شكل می‌دهد كه در این راستا باید با آگاه‌سازی دانش‌آموزان به سمت كاهش بی‌سوادی مدرن در جامعه پیش برویم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند یادآور شد: مدیران در پایگاه‌های تابستانی و برنامه‌های فراغتی باید علاوه‌بر برنامه‌ریزی‌های مناسب به كیفیت‌بخشی برنامه‌ها نیز توجه داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :