10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ ۰۷:۲۸:۰۰
کد مطلب:  1476317
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز
اهمیت حفظ محیط زیست برهمگان واجب است

به گزارش معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز؛ مراسم نمادین اجرای فعالیت های روزهای احسان، نیکوکاری و درختکاری یکی از مراحل اجرای طرح کوچ در مدرسه استعدادهای درخشان فرزانگان 3 شهرستان کرج ناحیه 3 برگزار شد.

این مراسم باحضور فرشیدعلیزاده، معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز، فلاح نژاد مدیرآموزش وپرورش کرج.ناحیه3 و جمعی از مسئولان استانی، منطقه ای درمیان دانش آموزان وعوامل مدرسه استعدادهای درخشان فرزانگان 3 برگزار گردید.

معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش دراین مراسم از مدیریت آموزش وپرورش منطقه، مدرسه، عوامل اجرایی، دانش آموزان و اولیا برای اجرا و حضور در فعالیت روزهای درختکاری، احسان و نیکوکاری برای اهمیت به حفظ محیط زیست تشکروقدردانی نمود.

فرشیدعلیزاده درباره موضوع مهم و قابل توجه اهمیت بالای حفظ محیط زیست و اجرای فعالیت های مربوط برای سلامتی جامعه طبق دستورالعمل تحولی پروژه کنترل وزن وچاقی وزارت آموزش و پرورش مطالبی را ارائه نمود.

علیزاده گفت: با تغییرات اقلیمی و شرایط کنونی، ضرورت اهمیت دادن به حفظ محیط زیست دوچندان می شود.

وی افزود؛ تغییرات شرایط اقلیمی درسال های گذشته به ویژه در استان البرز

در بخش آلودگی هوا به علت آلاینده های ثابت و متحرک باعث شده است که اثرات منفی به وجود آید و مردم از این موضوع رنج ببرند.

فرشیدعلیزاده کاشت درخت را به عنوان یکی از راه حل های حفظ محیط زیست بخصوص در شرایط نامناسب آب و هوایی و اقلیمی عنوان کرد.

علیزاده ضمن اشاره به فواید درختکاری ارتباط آن به بسته تحولی کوچ را بیان کردو در ادامه یادآوری کرد معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش همیشه اهمیت حفظ محیط زیست را دردستورکار قرار داده است و به همین منظور در اجرای پروژه کنرل وزن و چاقی دانش آموزان (کوچ) برای حفظ محیط زیست، فعالیت درختکاری را در میان دانش آموزان، اولیا و مربیان به منظور ترویج سبک زندگی فعال و سالم برای عملیاتی نمودن در سطح کشور اعلام نموده است.
فرشید علیزاده خاطر نشان کرد؛ افرادی که درمحیط دارای زیستگاه های طبیعی بهتر هستند به علت فعالیت های مستمر ودائم مرتبط با محیط از نظر ترکیب بدنی و سلامتی در وضعیت مناسب تری نسبت به افراد دیگر قراردارند.

علیزاده : در اجرای بسته تحولی کوچ مرحله اول اطلاعات وزن و قد 431000 دانش آموز بیش از 90درصد جمعیت دانش آموزی استان درسامانه سناد ثبت شدند.

علیزاده درپایان ضمن تشکر از تلاش های مدیران، مراقبان سلامت، معلمان تربیت بدنی و همه تلاش گران گفت: انتظار می رود این اطلاعات به کف خانواده ها و اولیا برسد تا به هدف موردنظر، سلامت دانش آموزان و جامعه، برای داشتن زندگی فعال و سالم دست یابیم.

به اشتراک بگذارید :