11 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۲ ۰۸:۵۶:۳۶
کد مطلب:  VVJhEcXd
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری:
اقدام و عمل درحوزه کیفیت برنامه ها درتمامی زمینه ها یک ضرورت است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری، در نشست شورای سواد آموزی، آموختن علم و ارتقای آگاهی را مهم ترین عامل بهبود کیفیت زندگی برشمرده و گفت: اقدام و عمل درحوزه کیفیت برنامه ها درتمامی زمینه ها یک ضرورت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز نصیری مدیر آموزش و پرورش ناحیۀ یک ری در نشست شورای سواد آموزی، نامگذاری امسال را به نام اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری و ارتباط علم و دانش را بر زندگی اقتصادی جامعه یاد آور شده و گفت: افراد باسواد می توانند با برنامه ریزی دقیق و استفاده درست از فرصت ها و امکانات مشکلات اقتصادی خانواده و جامعه را رفع کرده و به نحو بهتری زندگی کنند.

نصیری برلزوم کیفیت بخشی فعالیت های سوادآموزی تاکید کرده و با اشاره به نام گذاری  سال جدید ادامه داد: اقدام و عمل درحوزه کیفیت برنامه ها درتمامی زمینه ها یک ضرورت است.

این مقام مسئول با اشاره به این که هیچ وقت برای آموختن و یاد گرفتن دیر نیست، افزود: آموزش دهندگان باید زمینه ای را فراهم کنند که سوادآموزان هرگز برای سوادآموزی احساس دیر شدن نداشته باشند، چرا که مهم ترین وظیفه آموزش دهندگان در حوزۀ سوادآموزی علاوه بر آموختن سواد، تغییر نگرش در سوادآموزان است.

درادامه این نشست یوسف اوغلی، رئیس اداره سواد آموزی منطقه گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای آموزش و پرورش درحوزه سوادآموزی را در سال تحصیلی گذشته  ارائه کرده و گفت: با توجه به ارتقای سیستم های موجود، ثبت نام بی سوادان، ارائه خدمات آموزشی و برگزاری امتحانات با ضوابط خاص خود انجام می شود.

همچنین به ارائه برنامه ها و اهداف اداره سواد آموزی منطقه در سال جدید اشاره کرد و افزود: ایجاد مراکز یادگیری محلی درسطح منطقه به شکل دولتی ومشارکتی و شناسایی و جذب حداکثری اولیای بی سواد از جمله برنامه ها می باشد.

به اشتراک بگذارید :