20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ۲۰:۵۶:۳۰
کد مطلب:  1476091
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
آموزش و پرورش در محدودیت کرونا ، خدمات خوبی ارائه داده است

آئین افتتاحیه اولین مدرسه پویای کشور و زمین فوتبال چمن مصنوعی درناحیه 2 بهارستان با حضور دکتر حمیدی معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش ، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، نوروزی نماینده مردم بهارستان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین شهری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این مراسم  با اشاره به فعالیت های خلاقانه معلمان در نمایشگاه اندیشه خلاق گفت : در مدرسه پویا وقتی توفیق خواهیم داشت که فکرهای پویایی داشته باشیم . زحماتی که همکاران عزیز ما با خلاقیت کشیده بودند این پیام را داشت که در هر شرایطی می توان کاررا انجام داد و برای انجام مسئولیت هیچ موضوعی نمی تواند مانع  باشد . وی افزود : هیچ نهاد و سازمانی به اندازه ی آموزش و پرورش در این ایام برای انجام ماموریت خود، محدودیت تجربه نکرده است . در حال حاضر عملا محل استقرار تعلیم و تربیت یعنی مدرسه محدود شده است  . هر سازمان و نهادی اگر چنین امکانی  را از دست بدهد  ، شاید  به معنای واقعی فلج می شد .آموزش و پرورش در این محدودیت وسیع و عمیق توانست خدماتش را به خوبی ارائه بدهد اگرچه قابل مقایسه با  تعلیم و تربیت حضوری نبود ولی در این وضعیت کارکرد آموزش و پرورش کم تر از هیچ نهاد و سازمانی نبود و باید به این موضوع  توجه کنیم .

بنا بر این گزارش مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اظهار داشت : در این شرایط ، یکی از عمیق ترین نگرانی های ما به جهت اولویت تعلیم و تربیت ، فعالیت بدنی دانش آموزان  است  . وی تصریح کرد : شاید برای آموختن فرمول های فیزیک یا شیمی یا هر آموزش دیگری در سال های مختلف زمان خاصی  وجود نداشته باشد  اما در خصوص اینکه دانش آموزان در هر رده سنی چه فعالیت ورزشی و بدنی راباید انجام بدهند پژوهش های بسیاری وجود دارد که بر مبنای آنها این نگرانی وجود دارد که خدای نکرده در این ایام مقدماتی فراهم شود که نسل ما شادابی وتحرک و فعالیت خود را از دست بدهد .

محمد صید لو ادامه داد : از همکارانمان که امروز نمایش های قشنگی از خلاقیت فکر را به نمایش گذاشتند تشکر می کنم و به ویژه از خانم دکتر حسن پور، معاون تربیت بدنی و سلامت به خاطر فعالیت های گسترده ایشان در حوزه سلامت دانش آموزان تشکر می کنم .  وی افزود : ما مدرسه را نه فقط ، جایی برای انتقال اطلاعات که جایی را برای تربیت بچه ها می دانیم که این امکان از طریق حضوری از بین رفته و امیدواریم  هر چه سریع تر فضای پیش از کرونا برای نیل به این مهم  ایجاد بشود .

 

به اشتراک بگذارید :