16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ۱۴:۱۳:۴۸
کد مطلب:  1475731
رییس اداره پرورش استعداد های درخشان آموزش و پرورش فارس خبر داد:
اولین همایش ملی مجازی تجارب برتر شهاب در فارس برگزار می شود

رییس اداره پرورش استعداد های درخشان آموزش و پرورش فارس گفت: اولین جشنواره ملی مجازی شهاب(شناسایی و هدایت استعداد های برتر) به میزبانی آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان استان فارس برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر یونس غلامی با بیان اینکه در مجموع 347 اثر از 16 استان به این همایش ارسال شده است گفت: این همایش در روز چهارشنبه مصادف با بیستم اسفندماه با حضور مسئولان وزارتی و استانی برگزار خواهد شد.

رییس اداره پرورش استعداد های درخشان آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش خانواده، برنامه درسی مرتبط با شهاب. کارگروه شهاب مدرسه و مقیاس ارزیابی آموزگار از محورهای این همایش بوده است.

غلامی افزود: این جشنواره با هدف ایجاد راهکارها و مصداق های عملی برای آموزگاران،خصوصا آموزگاران مجری شهاب در دوره ابتدایی برگزار شده است که از خروجی این همایش کتابی تحت عنوان راهکارهای عملیاتی شهاب تدوین و در اختیار معلمان قرار خواهد گرفت.

معاون بنیاد  نخبگان استان فارس نیز گفت: شهاب(شناسایی و هدایت استعداد های برتر) یک برنامه جوان، آینده نگر و آینده ساز در کشور است که در حوزه عملیاتی و اجرایی با چالش هایی همراه بوده است.

دکتر علیرضا فخار زاده با اشاره به اینکه برخی از این مشکلات با خلاقیت و اعتماد معلمان حل شده است گفت:  ما در بازدید هایی که طی این چند سال از مدارس مختلف داشتیم متوجه شدیم باید برای غلبه برچالش ها و مشکلات اجرایی شهاب از تجارب و مشورت معلمان بهره بگیریم.

فخار زاده ادامه داد: خوشبختانه با همایش ملی مجازی تجارب برتر شهاب این امکان فراهم خواهد شد این طرح ارزشمند را هدفمندانه تر و بهتر از قبل اجرا کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :