12 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1475385
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد؛
پرداخت کمک‌هزینه مهدکودک برای فرهنگیان زن در سال 99 در دستورکار قراردارد

پرداخت کمک‌هزینه مهدکودک فرهنگیان زن برای سال 99 در دستور کار قرار دارد، مطالبات در سال 98 به طور کامل پرداخت شد و برای سنوات سال‌های 84 لغایت 97 نیز به مبلغ 240 میلیارد تومان در لایحه بودجه سال 1400 در نظر گرفته شده است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان و به نقل از معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش علی الهیار ترکمن اظهار داشت: باتوجه‌به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و به‌منظور پیشگیری از پاندمی کووید-19 و با تأکید بر حفظ سلامت همکاران، مراجعه به مرکز و یا طرح شکایت در دیوان عدالت اداری و سایر مراجع برای پیگیری مطالبات ضرورت ندارد. ضمن اینکه باتوجه‌به طرح شکایت برخی از همکاران فرهنگی در خصوص پرداخت مطالبات کمک‌هزینه مهدکودک به کارکنان وزارت آموزش‌وپرورش، بخشنامه پرداخت کمک‌هزینه مهدکودک برای کارمندان زن دستگاه‌های اجرایی فاقد مهدکودک دولتی به ادارات کل استان ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است؛ بر اساس قوانین بودجه سنواتی و ضوابط اجرایی، از سال 1384 تاکنون، پرداخت کمک‌هزینه مهدکودک برای کارمندان زن دستگاه‌های اجرایی فاقد مهدکودک دولتی (به‌ازای هر فرزند زیر 6 سال) برقرار گردیده است، لیکن به دلیل عدم رعایت اصل کفایت در تخصیص اعتبارات ردیف هزینه‌ای تحت عنوان ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها، طی سال‌های 84 لغایت 1397 این کمک‌هزینه به ذی‌نفعان پرداخت‌نشده است و موجب طرح دعاوی متعدد و به‌تبع آن صدور رأی وحدت رویه در تاریخ 12 دی‌ماه 96 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به موضوع مطالبات کمک‌هزینه مهدکودک به کارکنان وزارت متبوع شده است که متعاقب آن اقدامات شایسته و درخور توجه از سوی مسئولان ذی‌ربط ازجمله: وزارت آموزش‌وپرورش، سازمان برنامه‌وبودجه کشور و دیوان عدالت اداری انجام شده که خوشبختانه این اقدامات نتیجه‌بخش بوده است و سازمان برنامه‌وبودجه کشور موافقت کرد نسبت به تأمین اعتبار موردنیاز جهت تأدیه مطالبات مذکور اقدام نماید.

براین‌اساس، با عنایت به راهبرد اعلامی از سوی وزیر محترم آموزش‌وپرورش مبنی‌بر عدم شکل‌گیری دیون و مطالبات کارکنانی جدید در طی دوران تصدی مسئولیت ایشان، این کمک‌هزینه برای مشمولین در سال 98 به‌صورت کامل پرداخت گردید که انجام این مهم در سال 99 نیز در دستور کار قرار دارد و این معاونت جهت تسویه کامل این سرفصل هزینه‌ای در سال جاری اهتمام دارد.

همچنین به‌منظور تسویه مطالبات مربوط به سنوات 84 لغایت 97 نیز همان گونه که اشاره گردید مبلغ 2 میلیارد و 400 میلیون ریال (240 میلیارد تومان) در لایحه بودجه سال 1400 در نظر گرفته شده است که پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی و ابلاغ تخصیص در سال آتی، به‌حساب ذی‌نفعان واریز خواهد شد.

بنا به مراتب و باتوجه‌به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و به‌منظور پیشگیری از پاندمی کووید-19 و با تأکید بر حفظ سلامت همکاران، مراجعه به مرکز و یا طرح شکایت در دیوان عدالت اداری و سایر مراجع برای پیگیری مطالبات ضرورت ندارد، لذا مقتضی است به نحو شایسته اطلاع‌رسانی لازم به ذی­نفعان صورت پذیرد. بدیهی است به‌محض حصول هریک از نتایج اطلاع‌رسانی لازم متعاقباً انجام خواهد شد.
 

به اشتراک بگذارید :