12 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ۰۹:۵۶:۱۵
کد مطلب:  1474937
معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
مجلات رشد چند رسانه‌ای می‌شوند

معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی از تولید و انتشار مطالب نشریات رشد به صورت ترکیبی در سال تحصیلی آینده خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، سید کمال شهابلو معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: نظر به اهمیت و نقش نشریات دانش‌آموزی و بزرگ‌سال رشد در فرآیند یاددهی و یادگیری و نیز مکمل ‌بودن نشریات در آموزش رسمی، در سال تحصیلی آینده، مطالب نشریات رشد به صورت ترکیبی تولید و منتشر خواهند شد.

وی افزود: نقش بی‌بدیل نشریات رشد در ارتقای سطح معلومات و ترویج فرهنگ مطالعه معلوم است، مجلات رشد مکمل بسته یاددهی-یادگیری هستند و وظیفه ساختاری این نشریات تربیت است. برنامه‌های درسی که با هدف تربیت تدوین می‌شوند، مبنای تولید مجلات رشد هستند و تحقق بخشیدن به برنامه درسی تمام ساحتی از اهداف مجلات رشد خواهد که این نقش می‌تواند با تبدیل محتوای نشریات رشد به چند‌رسانه‌ای، به صورت جذاب‌تری ایفا شود.

معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: تنها منبع کمک آموزشی مجازِ ورود به مدرسه‌ نشریات رشد هستند و شایسته است این نشریات با بهره‌گیری از همه امکانات رسانه‌ایِ روز در خدمت دانش‌آموزان و معلمان عزیز باشند. رویکرد ما در تعامل نشریات رشد با مخاطبان گسترده نشریات این است که در کنار مطالب نوشتاری، فیلم‌های آموزشی و اپلیکیشن‌ها را در مجلات بگنجانیم.

وی ادامه داد: این مهم با بهره‌گیری از امکانات چندرسانه‌ای، همچون ایجاد پیوند بین فیلم‌های تولیدی به صورت رمزینه پاسخ ‌سریع و استفاده از صوت به کمک پادکست محقق خواهد شد.

شهابلو با اشاره به شرایط امروز آموزش در وضعیت سیطره بیماری کرونا تصریح کرد: شیوه‌های آموزش در شرایط بحران تغییر می‌کنند، لذا باید آمادگی تولید محتواهای جدید و منطبق با نیاز را داشته باشیم و در این شرایط که ساعات و شرایط کلاس درس تقلیل و تغییر پیدا کرده است، اهداف آموزشی باید متناسب با این وضعیت تدارک دیده شوند.

معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: بسته‌های آموزشی صرفاً درسی نیستند، بلکه برای آماده سازی دانش‌آموزان در کسب مهارت به‌کار می‌روند. بسته‌های آموزشی باید دانش‌آموزان را به مهارت ورزی تشویق کنند و این هدف با تولید مطالب مجلات منطبق با نیازهای دانش‌آموزان میسر خواهد شد. لذا در سال تحصیلی آینده امیدواریم بتوانیم حداقل 20 درصد از مطالب و محتوای مجلات رشد را به صورت چندرسانه‌ای تولید و به صورت رمزینه پاسخ‌سریع در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

به اشتراک بگذارید :