18 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ۰۸:۴۱:۰۶
کد مطلب:  1474701
هر شهید یک نهال
دانش آموزان مهریزی به یاد شهدای دانش آموزی هشت سال دفاع مقدس نهال کاشتند.

همزمان با ایام پایانی سال 1399 و هفته درختکاری، دانش آموزان مهریزی در استان یزد به یاد شهدای دانش آموز و شهدای معلم نهال کاشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ،  به مناسبت فرارسیدن هفته درختکاری و 22 اسفند روز بزرگداشت شهداء ، تعداد 8 اصله نهال در دبستان دخترانه شاهد ریحانه شهرستان مهریز به یاد ۸ شهید که نامشان زینت بخش کلاس های این دبستان است،کاشته شد .

مدیر آموزش و پرورش مهریز در این مراسم با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و درختکاری و 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا گفت: از جمله سنت‌های نیکو و پسندیده، کاشت درخت و درختکاری است که از توصیه‌های مهم دینی و فرهنگی بوده و علاوه بر این در ابعاد مختلف زندگی افراد از جمله سلامتی و غیره هم موثر است و می‌تواند آثار و برکات بسیاری را برای مردم جامعه به همراه داشته باشد.


سید کاظم حسینی المدواری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی و دانش آموز مهریز افزود : کاشت نهال به یاد شهدا در شهرستان انجام می‌شود و این مهم به برکت فرهنگ دینی و انقلابی حاصل شده که در راستای گرامیداشت شهدا و زنده نگه داشتن نام افتخارآفرینان و مردان بزرگ این مرز و بوم بسیار اثربخش است؛ به همین منظور ما به نیابت از هر شهید والامقام درختی خواهیم کاشت تا محیط مدارس علاوه بر سرسبزی و زیبایی، بیش از پیش مزین و متبرک به نام نامی شهدای ایران اسلامی شود.

شایان توجه است معاون اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان مهریز که در این مراسم حضور داشت،  با تبریک فرا رسیدن هفته منابع طبیعی به اهمیت منابع طبیعی، درختکاری و صیانت از جنگل‌ها و مراتع تاکید کرد.

نمونه این مراسم نیز با حضور معاونت پرورشی و فرهنگی مدیریت آموزش و پرورش در دبستان پسرانه شاهد دانش برگزار و به یاد شهدای گرانقدر شهرستان نهالهایی در سطح آموزشگاه کاشته شد.  

به اشتراک بگذارید :