22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ۰۸:۳۷:۱۳
کد مطلب:  1474681
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
ایجاد فضای خوانش بیانیه گام دوم انقلاب در کتب درسی

علیرضا کاظمی: باید برای سال تحصیلی آینده فضای خوانش بیانیه در کتب درسی ایجاد شود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل معاون پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی در جلسه شورای سیاستگذاری بیانیه گام دوم انقلاب با بیان اینکه سمپاد نقطه قوت نظام تعلیم‌وتربیت است و باید کار فرهنگی در این مدارس صورت گیرد اظهار کرد: مهم‌ترین و اولین محور اشاره شده از سوی مقام معظم رهبری در 7 محور بیانیه گام دوم انقلاب علم و پژوهش است لذا سمپاد باید کار ویژه‌ای در این باره کند.

وی تأکید کرد باید برای سال تحصیلی آینده فضای خوانش بیانیه در کتب درسی ایجاد شود.

لزوم داشتن سرفصل آموزشی مشخصی برای فرهنگیان و معلمان

حسین تاریخی در ادامه این جلسه گفت: ما در دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب باید تمام تلاش خود را انجام دهیم که مواجهه با بیانیه پررنگ شود همچنین باید نسبت به جامعه وسیع آموزش‌وپرورش خط عملیاتی خوبی را طراحی کنیم.

تاریخی ادامه داد: تولیدات خوب محتوایی در اختیار داریم و نیازمند پشتیبانی برای تکثیر این موارد هستیم که سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی می‌تواند در این باره به ما کمک کند.

دبیرکل اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان بیان کرد: درباره مسئله خوانش بیانیه باید تلاش بیشتری کنیم تا قشر جامعه در مواجه با بیانیه تصویر شفافی داشته باشند. در دوره‌های ضمن خدمت لازم است موضوع بیانیه آورده شود تا سرفصل آموزشی مشخصی برای فرهنگیان و معلمان داشته باشیم.

وی ادامه داد: در راستای استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان باید یاوران گام دوم را از بدنه دانشجو معلمان داشته باشیم تا در استان‌ها فعالیت داشته باشند. دانشجو معلمان سرمایه آموزش‌وپرورش هستند و قابلیت این موضوع را نیز دارند.

به اشتراک بگذارید :