8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ ۰۷:۵۸:۵۷
کد مطلب:  1474561
معرفی مدارس قدیمی استان اصفهان؛
دبیرستان امام خمینی (ره) اردستان، آموزشگاهی با قدمت 80 ساله

دبیرستان امام خمینی (ره) اردستان، آموزشگاهی با قدمت 80 ساله در شهرستان اردستان می باشد که مدیر آموزشگاه از قدمت این بنا می گوید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش اردستان ، پاینده مدیر دبیرستان امام خمینی (ره) اردستان در مصاحبه با کارشناس روابط عمومی این مدیریت اظهار داشت : تاسیس مدارس دولتی درشهرستان اردستان دارای قدمت صد ساله می باشد.
وی افزود: ساختمان قبلی دبیرستان به عنوان اولین دبیرستان شهرستان اردستان در دوران پهلوی دوم و پس از جنگ جهانی دوم طراحی واحد‌اث گردید و  این آموزشگاه بالغ بر ۸۰ سال قدمت دارد و در واقع محل فعلی دبیرستان چاپار خانه بوده و پس ازآن با طراحی مهندسین آلمانی تبدیل به دبیرستان با ساختمان جدید شده وساختمان فعلی در سال ۱۳۵۷ پس از تخریب ساختمان قبلی، همزمان با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بنا گردیده است و ساختمان جدید دبیرستان دارای قدمت ۴۲ ساله است.

پاینده در ادامه گفت: دبیرستان حضرت امام خمینی (ره ) علاوه بر تربیت وتقدیم شهدای معظم دانش آموز، نخبگان ، پزشکان ،مهندسان ، دبیران وافراد برجسته ی زیادی را به جامعه علمی کشور معرفی کرده است.

مدیر دبیرستان امام خمینی ( ره) تصریح کرد : از مدیران مجرب و پیشکسوت این دبیرستان می توان پژوهشگر اردستانی، استاد سید احسان الله هاشمی ،استاد سید مهدی صمیمی و استادحسن جوادی را نام برد که همگان از درجات علمی، فرهنگی، اخلاقی و معنوی بالایی برخوردار بوده اند .

گفتنی ست در حال حاضر دبیرستان امام خمینی ( ره ) به عنوان تنها دبیرستان پسرانه متوسطه نظری شهر اردستان است که درآن دانش آموزان به تحصیل در رشته های علوم ریاضی ،علوم تجربی و علوم انسانی مشغول هستند.

به اشتراک بگذارید :