20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ ۱۹:۵۰:۳۹
کد مطلب:  1474223
کارگاه کارشناسان و مدیران مدارس شاهد استان البرز
آموزه های سند تحول بنیادین دانش آموزان را همچون بذر ی می داند که در سایه ساحت های تربیتی به بالندگی می رسند

محمد رضا رزاقی مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در کارگاه کارشناسان و مدیران مدارس شاهد استان البرز گفت: آموزه های سند تحول بنیادین دانش آموزان را '' خمیر ' ' نمی داند بلکه آنها را همچون بذری می داند که در سایه ساحت های شش گانه تربیتی ، به بالندگی و رشد متوازن می رسند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ؛ کارگاه استاندارد سازی فعالیتهای مدارس شاهد استان البرز روز شنبه 16/12/99  به منظور ایجاد سبک منسجم در مدارس شاهد با حضور کلیه مدیران مدارس شاهد استان، نماینده معاونین آموزشی و پرورشی و کارشناسان  شاهد نواحی و مناطق در هنرستان شاهد ایثارگران  ناحیه یک کرج  برگزار شد.

دراین نشست که در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد محمد رضا رزاقی ضمن تشکر از کرمی، معاون آموزش متوسطه استان  و صفرپور،  رییس اداره شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان البرز، گفت: بسیار سپاسگزارم از اشراف دلسوزانه و کاملی که این بزرگواران نسبت به فعالیت های آموزش و پرورش استان البرز  و همچنین مدارس شاهد دارند.

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مفاهیم متعالی ایثار،  جهاد و ارزشمندی شهادت گفت : جامعه امروز ما به مفاهیمی همچون ایثار و شهادت نه به عنوان مفاهیم مقدس ( اگرچه مقدس نیز هستند) بلکه به عنوان مفاهیم یادگیرانه و زندگی ساز،  نیاز مبرم دارند. مانند مهارت ایثار که تحقق حداکثری آن می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را مرتفع سازد.

رزاقی در ادامه با بیان اینکه همه دانش آموزان در سه زمینه استعداد، توانایی و قابلیت های که دارند با هم متفاوت هستند گفت: ما قائل به رقابت نیستیم و مدارس شاهد نیز با هیچکدام از مدارس خاص در رقابت نیستند.

 

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش  با اشاره به اینکه دانش آموزان ما هیچ تفاوتی با دانش آموزان مدارس عادی دولتی ندارند  و ورود دانش آموزان به این مدارس،  فقط به اولویت هایی که برمبنای قانون پیش بینی شده است بستگی دارد، اظهار کرد: اگر ما دغدغه عملیاتی شدن سند تحول بنیادین را داریم  مناسب ترین گزینه،  مدارس شاهد هستند زیرا این قابلیت را دارند و این امکان و توانایی نیز وجود دارد. تلاش ما این است که با ‹‹گفتمان شناسنامه مدارس شاهد›› و همت مدیران ، این مدارس را به الگویی در تراز سند تحول بنیادین رسانده و به جامعه معرفی نماییم.

رزاقی در ادامه ی تبیین شناسنامه فعالیت های آموزشی پرورشی و اجرائی مدارس شاهد و همچنین با اشاره به سخنان مدیران مدارس در خصوص شناسنامه مدارس شاهد گفت : ضمانت اجرائی شناسنامه فعالیت های آموزشی پرورشی و اجرائی مدارس شاهد، شخص مدیر و ارضای نیاز مدرسه بر مبنای کنترل درونی یا انگیزه درونی می باشد.

عضو شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش، با بیان اینکه سند تحول بنیادین، مجموعه مفاهیمی است که اگر به نگرش و باور سیستماتیک افراد تبدیل نشود، امکان بهره برداری و اجراء نیز نخواهد داشت،  گفت:  شکل گیری این نگرش پس از درک و دریافت دانشی این مفاهیم میسر خواهد بود.  لذا لازم است ابتدا درک دانشی خویش را نسبت به محتوای سند تحول، به همدیگر نزدیک نماییم و سپس با  ((تجربیدن))  یعنی به کاربستن آن دانش ها، به تدوین سبک و  مدلی بپردازیم که استاندارد فعالیت های ما در انطباق با سند بشود.

در اثنای این کارگاه، تعدادی از مدیران مدارس شاهد ، نماینده معاونین آموزشی و پرورشی و کارشناسان  شاهد نواحی و مناطق استان البرز، ضمن اظهار خرسندی از هویت و شناسنامه دار شدن  مدارس شاهد،  نظرات و موانع پیش روی خود،  در خصوص عملیاتی نمودن اصول و ارکان شناسنامه مدارس شاهد را،  به روشنی،  با مدیر کل امور شاهد و ایثارگران در میان گذاشتند.

به اشتراک بگذارید :