21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ ۱۳:۴۷:۲۹
کد مطلب:  1473839
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست سالانه تبیین اطلس حراست:
احترام به ارباب‌رجوع و تواضع در خدمت‌رسانی ارزش والایی دارد

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، صیانت را مهمترین وظیفه همکاران ادارات حراست عنوان کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران،
با حضور رییس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، همایش تبیین اطلس حراست اثرگذار، تصمیم‌ساز و پاسخگو در سالن همایش‌های اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.


محمد صیدلو در این نشست گفت: با نگاه به آموزه‌های دینی، احترام و حفظ حرمت اشخاص بسیار تاکید شده است و ما می‌بایست در عملکردمان همیشه این نکته را در نظر بگیریم که وظیفه ما حفظ و صیانت از همه دستاوردهای نظام تعلیم و تربیت باشد.

وی گفت: زمانی یک مدیر و مسوول می‌تواند از عملکردش دفاع کند که در جهت تعالی مجموعه‌ای که در اختیار داشته، تلاش کرده باشد و در این مسیر خود را مشغول فرآیند‌های حاشیه‌ای و جانبی نکند، چرا که انتظار افکار عمومی از نظام تعلیم و تربیت، بر مبنای وظیفه‌ قانونی‌اش مشخص است و نباید درگیر جناح‌بندی شود.

صیدلو مقبولیت آموزش و پرورش در نگاه مردم را بسیار حائر اهمیت دانست و با توصیه به عدم سیاسی کاری در آموزش و پرورش، گفت: همانگونه که نسخه‌ای که یک پزشک متخصص برای شخصی تجویز می‌کند بدون اظهار نظر جانبی توسط غیر متخصص، مقبولیت اجتماعی دارد، عملکرد ما در آموزش و پرورش هم باید آنقدر تخصصی و جامع باشد که در منظر عمومی دچار چالش نشود، و این مستلزم نگاه تخصصی به کار و تجهیز همکاران به علوم و فن‌آوری‌های نوین و عدم فعالیت‌های جانبی که مخرب عملکرد صحیح است، می‌باشد.

این مقام مسوول گفت: اگر در بخشی احساس کردیم که کسانی که تخصص کار ما را ندارند و در امور ما دخالت می‌کنند و پیشنهاد و انتقاد می‌کنند، شاید بخاطر اینست که ما هم مشغول کارهای غیر تخصصی خود شده‌ایم، پس باید در نگرش خود تجدید نظر کنیم.

به اشتراک بگذارید :