24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ ۱۲:۴۳:۴۸
کد مطلب:  1473665
در همایش تبیین اطلس حراست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران بیان شد؛
دلقندی: حراست دیده‌بان دستگاه تعلیم و تربیت است

با حضور رییس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، همایش تبیین اطلس حراست اثرگذار، تصمیم‌ساز و پاسخگو در سالن همایش‌های اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران جلال دلقندی رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با قدردانی از زحمات همکاران حراست شهرستان‌های استان تهران که با سعه صدر و تخصص، همواره در کنار همکاران ستادی مشغول فعالیت هستند، با اشاره به فرمایش پیامیر اکرم (ص) که حضرت می‌فرمایند[ إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ] گفت: حسن خلق از جمله محاسنی است که باید  در وجود خودمان نهادینه سازیم، و اگر بخواهیم در محیطی که در حال خدمت هستیم موثر باشیم باید در کنار خلاقیت و کاربلدی، آینده‌نگری، و آینده‌پژوهی را در کنار مثبت‌اندیشی بکار بگیریم.

 

وی با اشاره به اینکه عملکرد صحیح یک همکار در مواجه با مخاطبانش صداقت است، گفت: بالاترین سیاست، صداقت است، اگر می‌خواهیم در جوی سالم خدمت کنیم در کنار بهره‌مندی از هوش که از مدیریت صحیح نشات میگیرد،  باید با برون‌سپاری درست، فرآیندها را مدیریت کنیم.

 

دلقندی با اشاره به اینکه رازداری از دیگر شاخصه‌های همکاران حراستی است، گفت: حراست تمام ساحتی بر سه پایه انسانی، ادراکی و فنی مستقر است، تا انسان به خودشناسی وشناخت از نقات ضعف و قوت خود واقف نباشد نمی‌تواند با اعتماد به‌ نفس،اعتماد و درک صحیح از دیگران در مواقع تصمیم گیری درست عمل کند، در این بین هنر تعامل با مخاطب در شرایط خاص هم از هنر نیروی حراستی است.

این مقام مسوول آشنایی با  تفاوتها و نظرات مختلف را در تصمیم گیری‌ها بسیار موثر دانست و گفت: ساحت ادراک در کار ما یعنی اینکه با شناخت جایگاه‌ و محیط فعالیت خود و همکاران باید در مواقع تصمیم گیری بتوانیم با کمترین هزینه، بهترین تصمیم را بگیریم، و در این مسیر مهارت فنی هم با دانایی و توانایی در انجام وظایف محوله می‌تواند در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیریها بسیار موثر باشد.

مدیر مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: یک نیروی خلاق باید برای عملکردش طراح باشد تا بتواند با مدیریت فرایندهای خود در جهت ارتقاء سطحی کیفی کارش اقدام کند، نه نیروی طرح‌پذیر که همواره منتظر دریافت دستورالعمل باشد، چرا که این روش موجب رخوت و فراسایش در کار می‌شود، زیرا هیچ نبوغ و استعدادی از خود شخص برای پیش‌برد اهداف هزینه نمی‌شود و صرفا کار بر یک مبنای اداری بخشنامه‌ای به پیش می‌رود.

دلقندی حراست را دیدبان سازمان دانست و گفت: هیچ نقطه دور و نزدیکی از چشم دیده‌بان مغفول نمی‌ماند، این امر سبب می‌شود با نگاه صحیح که بر مبنای آینده‌نگری و آینده‌پژوهی حاصل می‌شود در ترسیم مسیر صحیح حرکت سازمانی به مدیران تصمیم‌گیرنده مشورت‌های ارزنده ارائه کرد.
 
در پایان این نشست که در هفته منابع طبیعی برگزار شد، مدیر حراست وزارت آموزش و پرورش به همراه مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران یک اصله نهال در محوطه اردوگاه شهید منتظری شهریار غرس کردند.

 

به اشتراک بگذارید :