13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ ۰۷:۳۲:۱۰
کد مطلب:  1472773
ارسال کمک های مردمی (طرح حامی) ناحیه 4 کرج به آموزش و پرورش نیمروز استان سیستان و بلوچستان
آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج خواهرخوانده آموزش و پرورش شهرستان نیمروز سیستان شد

در قالب طرح حامی، کمک های مردمی آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج به عنوان خواهرخوانده ی شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان، به این شهرستان ارسال شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان از خواهر خواندگی و اجرای طرح حامی بین آموزش و پرورش ناحیه 4کرج با آموزش و پرورش شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

قاسمی هدف از اجرای طرح حامی یا خواهر خواندگی مدارس که برای اولین بار در سال 97 توسط دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش اجرا شد را گسترش عدالت اجتماعی و کیفیت بخشی به فرایند آموزش مدارس مناطق محروم کشور خواند و گفت: به موجب این طرح مدارس برخوردار در یک پیوند عاطفی و دوستانه حمایت از مدارس غیر برخوردار را بر عهده گرفته و در ابعاد مختلف آموزشی، مالی، پرورشی و فرهنگی اقدام به تبادل تجربیات و دستاوردهای خود می نمایند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اضافه کرد: اجرای این طرح در سه مدل حمایت مدرسه از مدرسه، حمایت خیران از مدارس و حمایت نهادهای دولتی و غیر دولتی از مدارس طراحی شده که در اجرای طرح حامی ناحیه 4 و نیمروز از هر سه مدل مذکور بهره برداری شده است.

وی ادامه داد: در مرحله اول اجرای طرح حامی برون استانی، آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج با همکاری مدارس، خیرین و نهادهای دولتی و غیر دولتی اقدام به انعقاد پیمان نامه و ارسال 2000 پک خانواده شامل مواد غذایی، پوشاک، لوازم ورزشی، اسباب بازی، کیف و کفش، 500 پک بهداشتی مخصوص بانوان، 120 پک بهداشتی مخصوص مدیران مدارس و 1500 عدد کیف حاوی پک کامل لوازم التحریر و مجموعه کتب کمک آموزشی مقاطع مختلف به منطقه محروم نیمروز نمود.

وی یادآور شد: این محموله با مبلغی بالغ بر 2 میلیارد تومان تهیه و به شهرستان نیمروز ارسال شد.

قاسمی همچنین از ایجاد کانال توانمند سازی معلمان نیمروزی توسط دبیران و اساتید برجسته البرزی خبر داد.


مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز در پایان اظهار امیدواری کرد: اجرای این طرح به ارتقاء کیفیت دانش آموزان مناطق محروم کمک کرده و زمینه دستیابی به این مهم را از طریق افزایش تعاملات و تبادلات فرهنگی فراهم آورد.

 

به اشتراک بگذارید :