18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ ۲۳:۰۲:۰۰
کد مطلب:  1472753
معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز
آغاز رقابت های غیرحضوری فوتسال دانش آموزان سراسر کشور به میزبانی البرز

رقابت های غیرحضوری فوتسال دانش آموزان سراسر کشور با حضور ۱۰۰۷ نفر دانش آموز دوره تحصیلی متوسطه اول و دوم در قالب ۱۲۶ تیم از 32 استان کشورمان روز پنج شنبه 14 اسفند 1399 به میزبانی استان البرز آغاز شد.

به گزارش کمیته روابط عمومی هیأت ورزش دانش آموزی استان البرز؛ جواد فهیمی راد، رئیس انجمن فوتسال دانش آموزان کشور(پسران)و ناظر فنی این دوره از رقابت ها ضمن اعلام آغاز رقابت های فوتسال دانش آموزان کشور به میزبانی استان البرز در گفتگوی اختصاصی گفت:

با توجه به اهمیت تحرک و فعالیت های بدنی دانش آموزان در شرایط فعلی و با توجه به محدودیت های ایجاد شده به دلیل گسترش بیماری کرونا،انجمن فوتسال فدارسیون ورزش دانش آموزی بر آن شد تا یک دوره مسابقات فوتسال با طراحی جدید و متناسب با شرایط روز برگزار نماید.

 اجرای مهارت های فوتسال که محتوای تولید شده آن از طریق شبکه شاد در اختیار مخاطبان قرار گرفته بود،نه تنها از طرف دانش آموزان بلکه از طرف خانواده های ایشان نیز مورد استقبال قرار گرفت و  شرایط مناسبی را جهت اجرای این رقابت ها فراهم نمود.

فهیمی راد در ادامه افزود:طراحی این مسابقات با چالش های زیادی از جمله در یافت مجوز های بهداشتی مواجه بود که با درایت جناب آقای دکتر بابویی موانع بر طرف و امکان برگزاری این دوره از مسابقات محقق شد.

وی افزود : با احتساب شهرستان های استان تهران، ۳۲ استان در این رقابت ها اعلام آمادگی نمودند و۱۱۵۰ نفر دانش آموز و ۹۰۰ نفر مسئول و عوامل اجرایی تیم ها در این دوره از رقابت ها مشارکت دارند.

فهیمی راد در پایان از حضور داوران عزیزی که از استان های مختلف جهت قضاوت مسابقات حضور بهم رسانده و بخصوص از آقای پژمان رضایی،داور بین المللی فوتسال و داور برتر مسابقات آسیای فوتسال در کشور تایلند قدر نمود و بیان داشت که برگزاری این مسابقات با کیفیت مطلوبی که در روز اول شاهد آن بودیم میسر نبود مگر با حمایت های آقای دکتر بابویی،ریاست محترم فدراسیون،آقای دکتر  قاسمی مدیر کل محترم اداره کل آموزش و پرورش استان البرز و آقای فرشید علیزاده معاونت تربیت بدنی و سلامت این استان.

*خانم فروزان کاکاوند،رئیس انجمن فوتسال دانش آموزان دختر کشور و سرپرست فنی این دوره از مسابقات که مبتکر اجرای این دوره از رقابت ها به شیوه غیر حضوری می باشد در جریان برگزاری مسابقات گفت:ایده  این طرح را پس مطالعات مقدماتی در قالب اولیه آماده نمودیم و پس از همفکری با سایر اعضا انجمن فوتسال و حمایت های جناب آقای دکتر بابویی به طرح نهایی رسیدیم.

کاکاوند افزود:با توجه به اینکه مسابقات فوتسال دختران از سال تحصیلی ۹۸-۹۷ و سایر مسابقات فوتسال در مقاطع دوره اول و دوم متوسطه پسران و دختران  در سال های تحصیلی۹۹-۹۸ و ۱۴۰۰-۹۹ به دلیل وقوع محدودیت های کرونایی برگزار نگردید،بسیار ضروری بود که با هدف تقویت آمادگی جسمانی دانش آموزان علاقمند به این رشته ورزشی و افزایش تحرک آنها در این ایام، اقدام به طراحی و اجرایی گونه ایی جدید از مسابقات فوتسال بنماییم.

وی افزود : این مسابقات به گونه ایی طراحی شده است که در سالن های ورزشی تعداد محدودی دانش آموز، بدون برخورد فیزیکی و با رعایت فاصله مناسب وتوجه ویژه به پروتکل های بهداشتی به رقابت بپردازند.

کاکاوند در پایان اشاره کرد این مدل از اجرای مسابقات فوتسال جهت بررسی به فدراسیون ورزش دانش آموزی آسیا نیز ارسال شده است که در صورت تأیید،مسابقاتی به همین روش در سطح آسیا برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :