19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ ۱۵:۰۰:۱۱
کد مطلب:  1472353
فولادوند در جلسه ساماندهی نیروی انسانی منطقه 6 بیان نمود
اولویت باتوزیع نیروهای پرورشی،مشاوره و تربیت بدنی در مدارس است

جلسه ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش منطقه 6 با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، صبح امروز جلسه هم اندیشی پروژه مهر و ساماندهی نیروی انسانی منطقه 6 به صورت ویدیو کنفرانس با حضور عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و اعضاء کارگروه پروژه مهر اداره کل و جواد نظریان مدیر آموزش و پرورش منطقه6 و شورای معاونین و کارشناسان منطقه تشکیل شد.

فولادوند ضمن  قدردانی از زحمات پرسنل این منطقه، با تاکید نسبت به توجه و همت در خصوص رفع کمبودها برای پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی در مدارس، اظهارداشت: با عنایت به محدودیت های نیروی انسانی موجود به دلیل شرایط نقل و انتقال در سنوات گذشته، در خصوص برقراری امکان نقل و انتقال به صورت سامانه ای و تخصیص نیروی جوان به همکاران این منطقه فراهم شده است و تصمیم داریم سال آینده اختصاص نیرو در مناطق به گونه ای توزیع شود تا بافت سنی معلمان ما در تمامی مناطق حفظ شود.

وی افزود: همچنین در شرایطی که با کمبود نیروی انسانی در شهر تهران روبرو هستیم، تدابیر لازم برای استمرار خدمت همکاران کارآمد و موثری که در مرحله بازنشستگی می باشند، پتانسیلی است که می توان از آن استفاده کرد و این امر با توجه به شرایط فعلی حاکم بر جامعه به دلیل شیوع بیماری کرونا، مستلزم آموزش و افزایش توان علمی این عزیزان در جهت استفاده از تکنولوژی های موجود می باشد.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در رابطه با نیروهای پرورشی، تربیت بدنی و مشاوره نیز بیان داشت: ساماندهی در این حوزه نیز باید با برنامه ریزی بهینه مورد توجه ویژه قرار گیرد. اولویت توزیع نیروهای پرورشی و مشاوره و تربیت بدنی در مدارسی است که پتانسیل آسیب های اجتماعی را دارند.

سپس  نظریان مدیر آموزش و پرورش منطقه 6 ، پیشاپیش مبعث پیامبر مهربانی (ع) را تبریک گفته و از فعالیت همکاران منطقه در زمینه ساماندهی بهینه پرسنل و اقدامات انجام شده قدردانی نموده و به اهمیت امر برنامه ریزی و مدیریت منابع انسانی جهت ساماندهی نیروی انسانی در راستای چارچوب و الزامات سازماندهی درآموزش وپرورش توضیحاتی ارایه کرد.

وی با تاکید بر نگاه راهبردی به امر برنامه ریزی و تصمیم سازی در امر سازماندهی منابع انسانی که جزء سرمایه های ارزشمند آموزش وپرورش می باشند، به برخی مسائل موجود اشاره نمود و سپس به وضعیت موجود فضاهای آموزشی و تنوع نوع واحدهای آموزشی و کمبود نیروی انسانی درتمامی دوره های تحصیلی تاکید و عنوان کرد؛ به همت همه عزیزان ستاد پروژه مهر و ساماندهی نیروی انسانی اداره کل، توزیع متوازن نیرو و اختصاص نیروهای جوان به منطقه، می توان برای برنامه ریزی در آینده امیدوارتر بود.

در ادامه نشست، عدالت آذری معاون طرح و برنامه به بررسی تعداد کلاس ، دانش آموز و نیروی انسانی موجود و پیش بینی موارد فوق برای سال تحصیلی 1401-1400 به تفکیک دوره های تحصیلی با حضور کارشناس مسئولان دوره های تحصیلی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران پرداختند .

به اشتراک بگذارید :