11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1472105
دری در ستادشاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد
طرح راصد درانتخاب بهتررشته تحصیلی و شغل آینده دانش آموزان موثر است

به منظور آگاهی بخشی و آشنایی بیشتر دانش آموزان و خانواده های شاهد با فرایند هدایت تحصیلی و انتخاب رشته صحیح و عالمانه با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره امور شاهد و ایثارگر آموزش و پرورش شهرتهران، برنامه جامع مشاوره هدایت تحصیلی پایه نهم فرزندان ایثارگر (طرح شهید عباس راصد) برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش و پرورش شهر تهران، ستاد شاهد با حضور علی صمیمی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، داوود نورچه ای معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، دری معاون آموزش متوسطه، جهان آرا رئیس اداره شاهد و ایثارگران و ولی پوری معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران برگزارشد.

در ابتدای این جلسه جهان آرا رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش شهر تهران ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های انجام شده اظهارداشت: طرح هدایت تحصیلی ویژه دانش آموزان شاهد مدارس متوسطه دوره اول شهر تهران ( طرح شهید راصد ) با حضور مشاورین متخصص و مجرب آموزش و پرورش انجام خواهد شد و بازخورد آن در به ستاد ارائه خواهد گردید.

همچنین دری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران عنوان کرد: طرح راصد به صورت مشاوره فردی دانش آموزان شاهد ، آزمون و ارزیابی تشخیصی توسط مشاورین مجرب و توانمند شهرتهران بر اساس علاقه؛ استعداد، توانایی، تیپ شخصیتی و شناخت رشته ها  سبد درسی ، آینده شغلی و تحصیلی  که به پیشنهاد بنیاد شهید در ستاد شاهد شهر تهران تصویب و اکنون در مرحله اجرا قرار دارد .

وی سپس در خصوص تاسیس رشته علوم و معارف اسلامی در تعدادی از  مدارس شاهد نیز تاکید نمود و افزود : در فرآیند هدایت تحصیلی با شناسایی و شناساندن قابلیت های فردی دانش آموزان پایه نهم به خود و خانواده تلاش می شود انتخاب آگاهانه و آزادانه محقق شود.

درُی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: هدایت تحصیلی با مشورت مشاوران به بهترین شکل ممکن مسیر بهتر و مناسب روحیه و استعداد دانش آموزان را می شناساند و طرح شهید راصد کمک می کند تا دانش آموزان شاهد  با همفکری والدینشان بتوانند انتخاب بهتری از رشته تحصیلی و شغل آینده خود داشته باشند.

بر اساس این گزارش صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ نیز با اشاره به  در پیش بودن روز 22 اسفند روز شهید، اعلام نمود: کنگره کشوری زنان ایثارگر به میزبانی شهر تهران و با توجه به شرایط بیماری کرونا در فضای مجازی برگزار خواهد شد .

وی تاکید کرد: طرح شهید راصد برای دانش آموزان پایه نهم می تواند ضامن انتخاب رشته درستی برای ادامه تحصیل و در نتیجه آینده آنها باشد.

صمیمی افزود: این فرایند با مراحل مصاحبه تشخیصی- وبینار توجیهی مدیران ، مشاورین، اولیا و دانش آموزان- اجرای آزمون روان شناختی- جلسه مجازی پرسش و پاسخ و مشاوره فردی پیگیری و انجام می  گردد.

وی با تأکید بر احترام به فرزندان شاهد گفت: این برنامه با عنوان هدایت تحصیلی فرزندان شاهد پایه نهم به تناسب توانمندی علمی و آینده شغلی آنها آغاز شده که هدف از  اجرای  آن آگاهی بیشتر فرزندان شاهد به منظور انتخاب رشته تحصیلی مناسب، با توجه به احتمال قبولی در دانشگاه و در نظر گرفتن آینده شغلی و وجود بازار کار آن رشته است.

 

به اشتراک بگذارید :