8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ ۱۳:۱۰:۳۱
کد مطلب:  1472039
معرفی مدارس قدیمی استان اصفهان؛
دبستان شهید خلیلی روستای تاریخی ابیانه یکی از مدارس قدیمی شهرستان نطنز

دبستان شهید خلیلی یکی از مدارس قدیمی شهرستان نطنز واقع در روستای ابیانه از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در استان اصفهان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان نطنز یکی از قدیمی ترین مدارس شهرستان نطنز دبستان شهید خلیلی می باشد که در روستای تاریخی ابیانه  واقع شده است .

ابیانه روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در استان اصفهان است این روستا در ۴۰ کیلومتری شمال غربی نطنز، در دامنهٔ کوه کرکس واقع است.
و یکی از بلندترین نقاط مسکونی در ایران می باشد. ارتفاع از سطح دریا در این روستا ۲۲۲۲ متر می‌باشد. به اعتبار معماری بومی و بناهای تاریخی پُرتنوع آن، از روستاهای مشهور ایران است. ابیانه با آب و هوای معتدل، دارای موقعیت طبیعی مساعدی می باشد و این روستا در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۵۴ با شماره ثبت ۱۰۸۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.دبستان شهید خلیلی در سال ۱۳۲۶ تاسیس شده که نام آن دانشوری ابیانه بوده و پس از انقلاب به شهید خلیلی تغییر نام می دهد.
در حال حاضر ۱۰ دانش آموز در پایه اول تا پنجم این دبستان تحصیل می کنند و 2 دانش‌آموز نیز در مقطع پیش دبستانی حضور دارند.
مساحت این دبستان 550 متر بوده که با 200 متر زیر بنا پذیرای دانش آموزان می باشد . در این مدرسه شاهد افتخار آفرینی نخبه هایی بوده ایم که در سطح کشور مایه افتخار برای ایران اسلامی بوده اند .

لازم به ذکر است رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش از دانش آموختگان این دبستان میباشد.

به اشتراک بگذارید :