15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ ۱۲:۳۵:۵۰
کد مطلب:  1471833
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس در نشست مشترک با معاون امور بیمه تامین اجتماعی استان خبر داد :
95 درصد فعالیت های سوادآموزی فارس برون سپاری شده است

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به اینکه قرارداد های سوادآموزی به صورت پیمانکاری می باشد لذا تعداد روزهای بیمه می تواند از یک تا سی روز باشد و هیچ ممنوعیت قانونی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در نشست مشترک با  معاون امور بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی استان گفت: :با توجه به ماده ۳۸ تامین اجتماعی که ناظر بر نحوه پرداخت بیمه نیروها می باشد، پرداخت بیمه آموزش دهندگان سواد آموزی باید به صورت ماهانه صورت گیرد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس ضمن بررسی مسائل مختلف در نحوه پرداخت بیمه نیروهای سواد آموزی  گفت :در شرایط کنونی نرخ بیمه و نحوه محاسبه آن در شهرستانها و مناطق مختلف متفاوت می باشد که لازم است با همکاری و هماهنگی با بیمه تامین اجتماعی یک وحدت رویه مشخص در این زمینه اتخاذ گردد تا از بروز مشکلات و چالش های مختلف در این زمینه جلوگیری شود.

نوروزی چگینی افزود: با توجه به اینکه حدود ۹۵ درصد فعالیت های سواد آموزی استان به صورت برون سپاری انجام می‌شود لذا مسائل مالی و شفافیت در این حوزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بحث بیمه و مسائل مربوط به آن از جمله موضوعات مهم و قابل ملاحظه در حوزه فعالیت های سواد آموزی می باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه قرارداد های سوادآموزی با مؤسسات و تشکل ها به صورت پیمانکاری و مقاطع کاری می باشد افزود :تعداد روزهای بیمه می‌تواند از یک تا سی روز باشد و هیچ نوع ممنوعیت قانونی در تامین اجتماعی از این لحاظ وجود ندارد.

 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت :آموزش دهندگان حتی اگر یک روز هم بیمه شوند از تمام مزایای بیمه خدمات درمانی مانند دفترچه بیمه و .... برخوردار می باشند .

معاون امور بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی فارس نیز در این جلسه  ضمن تشریح امور مربوط به بیمه و روند آن گفت :قانون تامین اجتماعی برای همه لازم الاجراست و پیمانکار موظف است حق بیمه را ماهانه پرداخت نماید و ماده ۳۸ حتماً باید اجرایی گردد.

غلامحسین تابنده افزود: در عقد قرارداد با تشکل ها و موسسات  نیز باید همه جوانب مالی و بیمه‌ای به صورت دقیق و مشخص و واضح مدنظر قرار گرفته و ملحوظ گردد تا در طول کار و پس از آن هیچ کدام از طرفین  متضرر و یا مدعی مورد خاصی نگردند.

به اشتراک بگذارید :