24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ ۰۹:۲۰:۴۳
کد مطلب:  1471015
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
برگزاری اجلاسیه استانی نماز، تجلیل از فعالان ، خیرین و برترین های استان

بیست و نهمین اجلاس نماز آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با هدف تجلیل از فعالان،خیرین و برترین های حوزه نماز در مسابقات و پویش های استانی ،بصورت ویدئوکنفرانس با حضور مسئولین استانی و شهرستا نی برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی ضمن تشریح این خبر گفت:  در سال تحصیلی جاری فعالیت های حوزه نماز از جنبه های گوناگونی مورد توجه قرار گرفت. یکی از مهمترین جنبه های آن ایجاد فضای تعاملی ای بود که به واسطه شبکه های مجازی به خصوص شبکه مجازی شاد صورت گرفت، و با عنایت خدا و تلاش فرهنگیان، اولیاء و دانش آموزان فرهنگ توسعه و ترویج اقامه نماز نه تنها تعطیل نشد بلکه با رویکردی جدید توانست طیف وسیعی از جامعه را متوجه خود کند.

وی با اشاره به اینکه بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز  با عنوان «پیوند مسجد، مدرسه، منزل و نماز» از جنبه های گوناگونی دارای اهمیت است، از برگزاری این اجلاسیه بعنوان برنامه ای تاثیر گذار در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز یاد کرد و افزود: اولویت  اصلی در برگزاری این اجلاسیه تقدیر و تشکر از کسانی است که طی سال تحصیلی جان و مال خود را صرف توسعه این فریضه الهی کردند، هرچند که خداوند متعال خود شاهد تلاشهای این بزرگواران است.

هاشمی ضمن اشاره به برگزاری  این اجلاسیه در روز سه شنبه مورخ 1399/12/19 بصورت ویدئوکنفرانس، از حضور ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور و امام‌جمعه محترم شهرری بعنوان سخنران اصلی برنامه،  جناب آقای صیدلو مدیرکل محترم آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  و جناب آقای مسیب زاده مدیرکل محترم قرآن، عترت و نماز وزارت متبوع در این جلسه یاد کرد، و بر حضور فعال روسا، شورای معاونین و اعضای شورای نماز  مناطق در جلسه مذکور تاکید کرد، و در ادامه  افزود: به حول و قوه الهی از برگزیدگان چند برنامه استانی شامل: 18 نفر برگزیده پویش من نماز را دوست دارم، 46 نفر برگزیده مسابقه احکام دانش آموزان دوره ابتدایی، 15 نفر برگزیده مسابقه طراحی لوگوی نماز، 10 نفر برگزیده پویش گلبانگ انقلاب، 100 نفر از روحانیون طرح امین (10 نفر به طور ویژه)، 5 نفر از ائمه جماعات مناطق و 6 نفر از خیرین محترم حوزه نماز و 24 نفر از مدیران برتر حوزه نماز، 21 نفر آموزگار برتر در حوزه آموزش عملی نماز و از 3 منطقه برتر تجلیل بعمل خواهد آمد.

وی تصریح کرد با توجه به محدودیت های کرونایی قرار است از هر کدام از گروههای مذکور یکنفر در جلسه استان حضور بهم رسانده و به نمایندگی مورد تقدیر قرار گیرند. انشاءالله مابقی هدایا و تقدیرنامه ها به مناطق ارسال خواهد شد که پیشنهاد می گردد طی مراسمی تقدیم این عزیزان گردد.

به اشتراک بگذارید :