14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ ۱۴:۰۴:۳۶
کد مطلب:  1469421
پایان کار همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در شیراز

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: با پایان بخش نمایشی همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا، بعد گشایشی آن که اثر بخشی همایش را عمیق تر و گسترده تر خواهد کرد تازه شروع شده است و بحث و گفتگو در رابطه با محورهای همایش تازه آغاز خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین اختتامیه همایش ملی آموزش در دوران کرونا (فرصتها،چالشها و دستاوردها) در شیراز گفت:خوشبختانه در بخش نمایشی این همایش، دویست و هشت هزار نفر به صورت پیوسته از طریق شبکه شاد این برنامه را مشاهده کردند که این مساله نشان می دهد این همایش روند مناسبی را در راستای عناوین، محورها و اجرا طی کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه بین تیم معاونت آموزش متوسطه استان فارس و کمیته های مختلف این همایش ازتباط خوبی برقرار شد، افزود: امیدواریم این همایش بتواند گره گشای مسیری برای انجام همایش های بعدی در سطح کشور باشد.

اسماعیلی افزود: وقتی موضوع همایش کاربردی و هدفمند باشد قطعا مورد استقبال گسترده قرار خواهد گرفت و نتایج خوبی در برخواهد شد.

وی ادامه داد: بعد گشایشی همایش که اثر بخشی همایش را عمیق تر و گسترده تر خواهد کرد تازه شروع شده است و بحث و گفتگو در رابطه با محورهای همایش تازه آغاز خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: از بین مقالات ارسال شده به همایش تعداد 120 مقاله پذیرفته شد که 18 مقاله اثر خود را در این 2 روز ارایه دادند.

اسماعیلی گفت: بسیار مفتخریم که فارس میزبان این همایش ارزشمند در کشور شد چرا که از تاثیرات شگفت آور این همایش در آینده باخبر هستیم.

وی گفت: تنها به مقالات ارایه شده در این همایش اکتفا نخواهیم کرد و اعتقاد داریم به تعداد معلملن تجربه زیسته وجود دارد که میتوان از آنها مدل های آموزشی گوناگونی را استخراج کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در استان فارس بیش از 850 هزار دانش آموز وجود دارد گفت: امیدواریم با نشست های هدفمندعلمی و هم افزایی و بهره گیری از تجربیات آموزشی دیگر معلمان در سراسر دنیا به استاندارد های لازم آموزشی در دوران کرونا و پسا کرونا برسیم.

اسماعیلی خواستار شد: فرهنگیانی که در این همایش شرکت نکردند تجربیات زیسته خود را از طریق فضای مجازی در اختیار دیگر معلمان قرار دهند تا همه دانش آموزان از این تجربیات ارزشمند بهره مند شوند.

به اشتراک بگذارید :