12 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ ۰۷:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1468891
با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش برگزار شد؛
وبینار تخصصی کارشناسان تربیت بدنی نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان

مهرزاد حمیدی: سواد حرکتی مجموعه ای از عکس‌العمل‌هایی است که در شرایط مختلف از خود بروز می دهیم که باید با تکرار و تمرین به آن قدرت دهیم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در سیزدهمین روز از اسفند ماه ۱۳۹۹، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در نشست تخصصی با روسای ادارات، شورای معاونین، کارشناس مسئولان و کارشناسان تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اصفهان که به صورت وبینار با نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان برگزار شد، ضمن تشکر از اقدامات اداره کل آموزش و پرورش استان و معاونت تربیت بدنی و سلامت این اداره کل اظهار داشت: سند تحول بنیادی برکات بسیاری برای آموزش و پرورش دارد، میدان کار در سند تحول بنیادین مدرسه است و هدف دانش‌آموزانی هستند که در مدرسه حضور دارند. تمام اقدامات باید معطوف به مدرسه شود و با شعار به مدرسه باز می‌گردیم در این مسیر گام برداشتیم.

وی افزود: با توجه به نیاز دانش‌آموزان اقدامات را استاندارد سازی کردیم و در زمینه های مختلف برنامه ها را پیاده کردیم که شامل المپیادها و مسابقات ورزشی بود. سواد حرکتی در جامعه رو به پایین است، اگر تا ۱۰ سالگی کودک تلقین و تکرار حرکتی داشته باشد می‌تواند سواد حرکتی را کسب کند، ضمن اینکه تعادل نقش مهمی در ادراک سواد حرکتی دارد چرا که بچه با بازی‌کردن و قرار گرفتن در موقعیت های مختلف به تعادل و سواد حرکتی می رسد.

حمیدی تصریح کرد: سواد حرکتی مجموعه ای از عکس‌العمل‌هایی است که در شرایط مختلف از خود بروز می دهیم که باید با تکرار و تمرین به آن قدرت دهیم. کسی که ادراک حرکتی نداشته باشد در حرکت و بازی کردن موفق نیست و مجبور است به بازی‌های غیرفعال بپردازد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: کسی که توانایی اجرای حرکت پیدا نمی کند در طول عمر خود به طرف فعالیت های حرکتی نمی‌رود، دانش آموزان لاغر باید مورد حمایت بسته های ویژه قرار بگیرند و آن هایی که سیر طبیعی طی می‌کنند به وضعیت خود ادامه دهند ضمن اینکه آنهایی که دارای اضافه وزن و چاقی هستند مورد پوشش قرار بگیرند. وضعیت بیش از ۱۳ هزار دانش‌آموز را با جزئی‌ترین موارد میدانیم و در سنجش ثانویه تلاش می‌کنیم تا مقایسه‌ای با سنجش اولیه داشته باشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: سلامت و نشاط دانش آموزان باید در اولویت قرار بگیرد و ما به عنوان مسئولین نظام آموزش و پرورش در وهله اول بایستی تلاش کنیم تا بچه ها را سالم، با نشاط و فعال تربیت کنیم. امروز سلامت مقدم بر مسائل دیگر است چرا که از سند تحول بنیادین آموختیم باید به بچه‌‌ها در مدرسه خدمت کنیم تا جامعه و ذینفعان ما راضی باشند.

به اشتراک بگذارید :