15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ ۱۰:۴۱:۱۳
کد مطلب:  1468877
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در شیراز خبرداد:
در ایام عید نوروز جریان عادی آموزش در فضای مجازی تعطیل است / استان فارس میزبان برگزاری سومین همایش هویت کودکان ایران اسلامی است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای دوره ابتدایی برنامه خلاقانه " عید و هنر و داستان " را در نظر گرفته ایم که دانش آموزان عزیز می توانند در زمینه های نقاشی، عکاسی، داستان خوانی، فیلم به شکل مستند یا داستانی خلاقیت های خود را بروز دهند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر رضوان حکیم زاده در حاشیه دومین روز  همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در شیراز گفت: خوشبختانه با تمهیداتی که در استان فراهم شده امیدواریم بتوانیم در سال آینده به شکل موفقیت آمیزی سومین همایش هویت کودکان ایران اسلامی در استان فارس برگزار کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: برگزاری این همایش فرصتی مناسبی را فراهم کرده تا صاحب نظران و اندیشمندان در سراسر کشور برای استفاده از تجارب آموزش در دوران کرونا و برنامه ریزی برای آینده آموزش در دوران پساکرونا دور هم جمع شوند.

حکیم زاده افزود: خوشبختانه استقبال از همایش بسیار زیاد بوده و مشارکت علمی بالایی توسط اساتید دانشگاهی و همکارانمان در آموزش و پرورش صورت گر فته و مباحث خوبی مطرح شده و گامی بسیار اساسی برای تصمیم گیری در دوران پساکرونا خواهد بود.

وی با بیان اینکه در ایام عید نوروز جریان عادی آموزش در فضای مجازی تعطیل است گفت: معلمان و دانش آموزان عزیز مجبور نیستند فعالیت های عادی و روزمره را که در مدرسه انجام میدادند ادامه دهند .

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: برای دوره ابتدایی برنامه خلاقانه " عید و هنر و داستان "  را در نظر گرفته ایم در حالی که در سال های گذشته تنها " عید و داستان" بود که داانش آموزان عزیز می توانند در زمینه های نقاشی، عکاسی، داستان خوانی، فیلم به شکل مستند یا داستانی خلاقیت های خود را بروز دهند.

حکیم زاده ادامه داد: دانش آموزان عزیز می توانند در قالب موضوعاتی چون دلتنگی برای مدرسه ، دنیای با کرونا، دنیای  بدون کرونا ، ترویج همدلی و مدرسه سازی آثار خلاقانه خود را ارسال کنند.

وی با اشاره به اینکه تکالیفی به شکل سنتی  برای ایام عید در نظر گرفته نشده است گفت: قرار نیست دانش آموزان تکالیف خاصی انجام دهند امیدواریم که با رعایت پروتکل های بهداشتی در کنار خانواده هادر بستر فعالیت های داستانی و هنری خلاقیت های خود را به منصه ظهور برسانند و آثارشان را بعد از تعطیلات به مدارس ارائه دهند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در خصوص نحوه ارزیابی نهایی دانش آموزان گفت: ما در سال  گذشته تجربه بسیار موفق از برگزاری حضوری برخی از آزمون ها داشتیم و امسال هم مصمم هستیم با هماهنگی با وزارت بهداشت ارزیابی حضوری را از میزان یادگیری دانش آموزان در دوره ابتدایی خصوصا در پایه های اول و دوم داشته باشیم.

حکیم زاده  با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در استان فارس و دستاوردهای خوب این استان در زمینه تدوین درسنامه های با کیفیت گفت: در این استان تلاش های خوبی در زمینه تدوین درسنامه های با کیفیت بسیار بالا برای دانش آموزانی که دسترسی به فضای فن آوری ، گوشی هوشمند و تب لت ندارند و در واقع اجازه ندادند جریان آموزش به هیچ وجه تعطیل شود.

وی افزود: همچنین استان فارس برنامه منظمی برای ارزیابی و ارائه آموزش ها در مناطق کمتر برخوردار و مناطق روستایی و عشایری که می توانیم از این تجربه موفق در سایر استان ها استفاده کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش یکی از اهداف سفر به استان فارس را رونمایی از پوستر جشنواره هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی به میزبانی استان فارس عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تمهیداتی که در استان فراهم شده امیدواریم بتوانیم در سال آینده به شکل موفقیت آمیزی سومین همایش هویت کودکان ایران اسلامی در استان فارس برگزار کنیم.

حکیم زاده گفت: همایش هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش دبستانی در واقع ارائه مجموعه آثاری است که در محور  بحث تعلق به هویت ایران اسلامی جز برنامه های ماست و در دو بخش علمی و تجربی برگزار می شود.

وی افزود: در بخش علمی با بررسی صاحب نظران و متخصصان موضوعی راجع به راهکارهایی صحبت می شود که بتوانیم تعلق هویت ایرانی اسلامی را از همان کودکی در وجود فرزندانمان نهادینه کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در بخش تجربی نیز تجربیاتی که معلمان موفق ما در زمینه قصه، شعر،عکس و فیلم کوتاه داشته اند به نمایش گذاشته می شود و مجالی را فراهم می کند تا سایر مربیان در سراسر استان بتوانند  از تجربه های ارزشمند این عزیزان استفاده کنند.

به اشتراک بگذارید :