15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ ۲۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1467873
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در جلسه با معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد:
تقویت هویت کودکان و دانش آموزان مانع از مهاجرت نخبگان خواهد شد

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: اگر هویت ایرانی اسلامی کودکان و دانش آموزان تقویت شود ضمن کمک به توسعه علمی کشور، مانع از مهاجرت نخبگان نیز خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،  دکتر  فرهاد اسماعیلی در جلسه با اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش استان با حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در شیراز گفت: تجربه اجرای موفق شهاب در راستای شناسایی و هدایت استعدادهای دانش آموزان در استان فارس ، ما را نسبت به اجرای طرح و برنامه های دیگر امیدوار کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: در بحث شهاب دغدغه ما نسبت به نگهداشت دانش آموزان بود که پس از بررسی ها و مطالعات گسترده وزمان بر در این حوزه، به راهکارهایی رسیدیم که بسیار موثر بود.

وی گفت: بر این باوریم که اگر هویت کودکان و دانش آموزان تقویت شود از مهاجرت بسیاری از نخبگان جلوگیری خواهد شد و این امر کمک شایانی به توسعه علمی کشور خواهد کرد.

دکتر اسماعیلی گفت:دغدغه ما نسبت به مساله هویت دانش آموزان باعث شد ،دبیرخانه ای در بحث مبانی هویتی با همکاری حوزه علمیه و توجه ویژه امام جمعه شیراز که اعتقاد ویژه ای به این مساله داشتند در سال جاری تشکیل شود.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت:در بحث تقویت و احیای هویت ایرانی اسلامی  باید همه نهادها و اقشار ، خصوصا نخبگان علمی جامعه و اساتید حوزه ی علمیه و فرهنگیان دست به دست هم دهند تا موفقیت حاصل شود.

وی گفت:باتوجه به میزبانی استان فارس در همایش ملی کودکان ایرانی اسلامی این انتظار وجود دارد که همه فرهنگیان فارس دست به دست هم دهند و در این مساله به مانند همایش ملی آموزش در دوران کرونا یکدل و دغدغه مندانه ظاهر شوند.

اسماعیلی گفت:با هدف ایجاد هویتی منسجم و عمیق در کودکان پیش دبستانی و دبستان این همایش را پذیرفتیم، چرا که اساس شکل گیری هویت در این دوران است و از این طریق میتوانیم  فرزندان خود را نسبت به تمدن تاریخی و ریشه دار خود آگاه کنیم.

به اشتراک بگذارید :