19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ ۱۴:۲۲:۴۰
کد مطلب:  1467435
محسن بیگی درکمیته سیاست گذاری فعالیت های حوزه سلامت وتندرستی تاکیدکرد
از فضای مجازی در حوزه سلامت به خوبی استفاده شود

اولین جلسه کمیته سیاست گذاری و راهبردی طرح و برنامه های حوزه سلامت برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، صبح امروز اولین جلسه کمیته سیاست گذاری و راهبردی طرح و برنامه های حوزه سلامت باحضور محسن بیگی مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش وپرورش، محمدی معاون تربیت بدنی و سلامت، سیف رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش شهر تهران، شهبازبیگی مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 و اعضای کارگروه کشوری از استان های فارس،خراسان رضوی،آذربایجان شرقی،البرز، قزوین،شهرستان های استان تهران و همدان در محل مرکز رفاهی منطقه 5 برگزار شد.

محسن بیگی با اشاره به تشکیل 5 کمیته تغذیه و سلامت نوجوانی (سبک زندگی سالم)، مراقبین سلامت(توانمندسازی نیروی انسانی)، بهداشت فردی و پیشگیری از بیماری‌ها ، طرح های ایمنی و بهداشت محیط و آموزش زیست محیطی و کارگروه مشارکت و داوطلبین سلامت (سفیران سلامت دانش آموزی و مدارس مروج سلامت) اظهارداشت: راه اندازی کانال سفیران سلامت با راهبری مراقبین و رابطین سلامت و تولید محتوا در کانال های شاد و جلسه وبینار تخصصی تعیین سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی و نحوه اطلاع از وضعیت بهداشت محیط مدارس کشور از جمله نتایج جلسات دوم کارگروه های پنجگانه بوده است.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه جشنواره مراقبان سلامت و نحوه ارزیابی عملکرد از فعالیت استانها تا خرداد ۱۴۰۰پیش‌بینی شده است و در خصوص فعالیت های حوزه‌های بهداشت محیط و ایمنی، بهداشت تغذیه و سبک زندگی و تولید محتوای مراقبان سلامت در کانال های شبکه شاد تصریح کرد.

وی با اشاره به برنامه‌های حوزه سلامت در زیست بوم جدید، توسعه فعالیت‌های نظارتی در اجرای پروتکل های بهداشتی، غنی‌سازی برنامه سفیران سلامت و مدارس مروج سلامت و برگزاری کارگاه‌های آموزش و توانمندسازی کارکنان در موضوع آموزش سلامت و مقابله با کرونا را خواستار شد و گفت: از فضای مجازی در حوزه سلامت در جهت ارتقای کیفیت برنامه ها به خوبی استفاده شود.

محسن بیگی با تاکید بر قابلیت اجرایی فعالیت ها در محیط افزود: فاصله بین صف و ستاد را کم کنیم و برنامه‌ریزی‌ها بر اساس آشنایی از ویژگی‌های روز باشد. همچنین باید بتوانیم ضمن نیازسنجی و با آسیب شناسی، برنامه ها را ساماندهی کنیم.

وی خواستار استخراج نقاط قوت برنامه های ابلاغی و آسیب شناسی آنها شد و ادامه داد: با نگاه میدانی و واقع‌بینی نسبت به پیگیری برنامه ها و اجرا آن اقدام شود.

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش وپرورش اضافه کرد: باید از فرصت پیش آمده و شرایط جدیدی که به خاطر اهمیت سلامت مردم در خصوص شیوع بیماری کرونا پدیدار گشته استفاده کنیم و این با مبدل کردن این تهدید به فرصت، به جنبه‌های عمومی آموزش سلامت توجه شود و برنامه های آتی با نگاه میدانی شکل گیرد.

در ابتدای این جلسه شهبازبیگی مدیر آموزش و پرورش منطقه 5 به ارایه گزارشی از فعالیت های این منطقه در زمان شیوع بیماری کرونا پرداخت.

شایان ذکر است محمدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران نیز ابراز امیدواری نمود تا با پیگیری نتایج مصوبات این کمیته کشوری، قدم های مثمر ثمری برداشته شود و تصمیماتی اخذ گردد که در خصوص ارتقای سلامت دانش آموزان و جامعه به کار آید.

در ادامه اعضای این کمیته به تبادل نظر پرداختند.

به اشتراک بگذارید :