15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ ۱۱:۰۴:۰۴
کد مطلب:  1466839
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در فارس تاکید کرد:
دستاوردهای این همایش می تواند موجب هم افزایی در زمینه تعلیم و تربیت کشور و حتی سایر کشور های جهان شود

مدیر کل آموزش و پرورش فارس و رئیس همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در فارس گفت: اگر در بحران های مختلف، فرصت ها و تهدید ها شناسایی نشده و دستاوردهای کسب شده در این زمینه مدون نگردد ،ممکن است ظرفیت بزرگی را از دست دهیم و آنچه مهم است تجربیاتی است که از این بحران ها به دست می آید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین افتتاحیه همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در شیراز ، گفت: هر بحرانی تهدیدها ، چالش ها و فرصت هایی دارد و کشور ما ایران عزیز نیز بحران های بسیاری به خود دیده و همواره توانسته از  این چالش ها با افتخار بیرون آید .

رئیس همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در فارس، افزود: تا کنون توانسته ایم این بحران ها را به فرصت های خوبی تبدیل کنیم ، از جمله آن می توان به بحران 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد که با تهدید ها و چالش های خود ، توانست جوهره وجودی و ظرفیت های انسان ها را نشان دهد و توانمندی های زیادی را بالفعل نماید .

اسماعیلی گفت: در بحران همه گیری کوید 19 نیز با توجه به گستردگی آن و تاثیر بر عرصه های مختلف همچون سیاسی ، اقتصادی، نظامی و علمی ، عرصه آموزش نیز تحت تاثیر آن قرار گرفت که در این زمینه نیز در کشورما ، با حضور به موقع معلمانی بزرگ ، توانمند و پرشور، توانستیم آسیب های آن را به حد اقل برسانیم.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس و رئیس همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا در فارس ادامه داد: در این بحران معلمان به عنوان بخش اصلی و خط مقدم نظام تعلیم و تربیت ، به صورت خود جوش با تمام ظرفیت های وجودی خود در میدان مبازره حاضر شده و تواستند دستاوردهای خوبی را کسب نمایند.

وی بروز بحران های مختلف را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: اگر در بحران های مختلف، فرصت ها و تهدید ها شناسایی نشده و دستاوردهای کسب شده در این زمینه مدون نگردد ،ممکن است ظرفیت بزرگی را از دست دهیم و آنچه مهم است تجربیاتی است که از این بحران ها به دست می آید.

اسماعیلی برگزاری این همایش را در همین راستا دانست و گفت: بر همین اساس و به دلیل اهمیت موضوع ،این همایش چه به صورت کلی و چه در زمینه محورهای آن، مورد توجه نخبگان تعلیم و تربیت کشور قرار گرفته است و تلاش می کنیم تا دستاوردهای آن به صورت مستند تهیه و با انتشار آن موجب هم افزایی در زمینه تعلیم و تربیت کشور و حتی سایر کشور های جهان شویم.

گفتنی است همایش ملی آموزش در دوران همه گیری کرونا با محوریت «فرصت‌ها، چالش‌ها و دستاوردها» در شیراز ، در بستر شبکه شاد به میزبانی آموزش و پرورش استان فارس در روزهای 13 و 14 اسفند ماه 99  برگزار می گردد.

به اشتراک بگذارید :