24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ ۱۱:۲۳:۱۰
کد مطلب:  1464749
در راستای مستندسازی املاک؛
آغاز طرح نقشه‌برداری و ثبت 500 ملک آموزش و پرورش در سامانه املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

رئیس اداره حقوقی،املاک و حمایت قضایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ازآغاز طرح نقشه‌برداری و ثبت 500 ملک آموزش و پرورش در سامانه املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای مستندسازی املاک خبر داد

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، رفیق مصطفایی گفت: طرح نقشه‌برادری و ثبت تعداد 500 ملک اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، در سامانه املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور آغاز و اجرایی شد.

وی با بیان این خبر گفت: آموزش و پرورش دارای املاک بسیاری است که به عناوین مختلف هبه، وقف و... واگذار شده و بدلایلی فاقد سند می‌باشند، که این مسئله مشکلات عدیده ای برای این نهاد فراهم آورده است.

مصطفایی افزود: به همت و تلاش شبانه‌روزی کارشناسان واحد حقوقی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان، طرح نقشه برادری و ثبت تعداد 500 ملک این مدیریت، در سامانه املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، توسط شرکت های معرفی شده از طرف اداره کل ثبت استان، با تامین اعتبار از طرف آن اداره کل آغاز و حداکثر تا 20 اسفند ثبت نهایی صورت خواهد پذیرفت.

وی تصریح کرد: از ویژگی‌های ارزشمند این طرح پیشگیری از اخذ اسناد توسط سودجویان و معارضین بدون اقدامات و فرایند قانونی میباشد که بدون شک تا حدود زیادی میتواند تضمین کننده امنیت اموال غیر منقول دستگاه اجرایی باشد.

 

به اشتراک بگذارید :