13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ۲۳:۵۶:۰۰
کد مطلب:  1464129
رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور
افتتاح بزرگترین رویداد ورزشی غیرحضوری دانش‌آموزان کشور در البرز

رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور در آیین افتتاحیه این دوره از مسابقات که در باشگاه پیشکسوتان آموزش و پرورش استان البرز شهرستان کرج و در بستر شبکه مجازی "شاد" برگزار شد، گفت: بزرگترین رویداد ورزشی غیرحضوری دانش‌آموزی کشور در استان البرز برگزار می شود.در این دوره از مسابقات دانش آموزان پسر در دوره های تحصیلی اول و دوم متوسطه شرکت می کنند.

حسین بابویی بعد از ظهر دوشنبه در آیین سی و هفتمین دوره افتتاحیه مسابقات فوتسال و طناب‌زنی غیرحضوری دانش‌آموزان سراسر کشور که در باشگاه پیشکسوتان مهرشهر کرج برگزار شد، اظهار کرد: خرسندیم که چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی را پشت سر گذراندیم و امیدواریم برای بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب ره پویان شایسته‌ای باشیم.

وی با بیان اینکه از اداره‌کل آموزش و پرورش استان البرز به خاطر میزبانی مسابقات فوتسال و طناب‌زنی قدردانی می‌کنم، تصریح کرد: طی یک سال گذشته این ویروس منحوس که وارد دنیا شد و روی کره خاکی آمد اتفاقات عجیب و غریبی را رقم زد.

رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور با بیان اینکه هیچ‌گاه تصور نمی‌کردیم مدارس ما بیش از یک سال تعطیل و خالی از دانش‌آموزان باشد، ادامه داد: کرونا مسابقات درس تربیت‌بدنی، فعالیت‌های فوق‌برنامه، ورزشگاه‌ها و استخرها را به تعطیلی کشاند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به جهت لطف خدا و برخورداری از همکاران معلمان و مدیران فهیم، متعهد و توانمند استانی در مناطق توانست بستر آموزش را در فضای مجازی فراهم کند و امروز نیز در بستر شبکه شاد این برنامه‌ها مشاهده می‌شود.

ظرفیت بالای شبکه شاد

بابویی گفت: امروز میلیون‌ها نفر دانش‌آموز در بستر شبکه شاد این افتتاحیه را مشاهده کردند و این امکاناتی است که در کنار این ویروس منحوس فرصت‌هایی برای سیستم تربیتی و آموزشی فراهم شد.

رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور اظهار کرد: در اوایل شیوع ویروس کرونا حوزه تربیتی و فعالیت‌های ورزشی در حوزه معاونت تربیت و سلامت شامل دفتر تربیت‌بدنی و فدراسیون ورزش دانش‌آموزی بلافاصله از ظرفیت صدا و سیما و شبکه آموزش استفاده و کلاس‌ها و آموزش‌ها برگزار شد و هم‌زمان اقدامات لازم برای تولید محتوا صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در بیش از ۱۰ بسته ورزشی تولید محتوا صورت گرفت، تصریح کرد: وزارت آموزش پرورش و حوزه معاونت تربیت‌بدنی و سلامت در سه سطح مبتدی، نیمه مبتدی و پیشرفته با به‌کارگیری بهترین مربیان و مدرسان آموزش‌های جلسه به جلسه برگزار کردند.

با بویی بیان کرد: در شبکه شاد این محتوا بارگذاری می‌شود و در کنار لطماتی که ویروس کرونا وارد کرد فرصت‌ها به وجود آمد.

وی خاطرنشان کرد: هم‌زمان با طراحی تولید محتوا مسابقات به سمت مجازی سوق داده شدند و در ۱۰ رشته ورزشی کشوری فوتسال، بسکتبال، طناب زنی، کاراته، تکواندو … با کمک متخصصین و مربیان مجرب طراحی و آموزش داده شد.

شرکت بیش از ۱۴۰۰ دانش‌آموز در مسابقات فوتسال و طناب‌زنی غیرحضوری

رئیس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور با بیان اینکه سه ماه در فدراسیون کار تیمی صورت گرفت، گفت: امروز ما شاهدیم با افتخار یک هزار و ۴۸۶ نفر دانش‌آموز و همکار در قالب ۱۲۶ تیم متوسطه اول و دوم ما به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی در این مسابقه شرکت کردند و این استقبال بی‌نظیر بود.

وی ادامه داد: امروز آموزش و پرورش به دلیل وجود معلمان متعهد در سراسر کشور بزرگ‌ترین و فراگیرترین رویداد ورزشی کشور در قالب فوتسال و طناب زنی به صورت مجازی دانش‌آموزی برگزار شد.

بابویی با بیان اینکه ویروس کرونا اولین لطمه را به حوزه سلامت مردم وارد کرد، تصریح کرد: یکی از ابزارهایی که سلامت مردم دنیا و کشور ما را تضمین می‌کرد ورزشگاه و مسابقات ورزشی بودند که تعطیل شدند اما این امکان توسط معلمان همکاران فدراسیون ورزش دانش‌آموزی به خوبی فراهم شد.

وی متذکر شد: به توانمندی معلمان سراسر کشور افتخار می‌کنم و از دانش‌آموزان که در طول این یک سال تلاش داشتند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

به اشتراک بگذارید :