1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ۱۳:۴۹:۴۵
کد مطلب:  1463175
تشریح طرح نماد در کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران/ نگاه آسیب شناسانه و علمی به مسائل و مشکلات دانش‌آموزان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مهم است

آخرین جلسه کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران باحضور معاون پرورشی و فرهنگی مدیرکل، دبیر کمیته فرهنگی، معاون مدیر کل بهزیستی و نمایندگان ادارات کل و نهادهای استان تشکیل شد، و پیگیری مصوبات قبلی شورا و همچنین تشریح طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گفت: تربیت نسل جدید باید براساس ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین باشد تا بتوان به همه جنبه‌های تربیتی دانش‌آموزان پرداخت و با این روش شهروندان اجتماعی و مسئولیت‌پذیر برای آینده کشور تربیت کرد.

وی خاطر نشان کرد: نگاه آسیب شناسانه و علمی به مسائل و مشکلات دانش‌آموزان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مهم است و از نگاه مکانیکی به دانش‌آموزان در این حوزه ها باید پرهیز کرد.

هاشمی گفت: طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان یک طرح پیشرفته و سیستماتیک هست که با مشارکت نهادها و ارگان‌های مختلف گام مهمی در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان برداشته خواهد شد.

در ادامه نوروزی دبیر کمیته فرهنگی  با ارائه گزارشی از مصوبات قبلی و پیگیری ادارات مختلف در این خصوص گفت: بهترین بستر برای اجرای برنامه‌های پیشگیرانه علی‌الخصوص مبارزه با اعتیاد، آموزش و پرورش می‌باشد و با توجه بیشتر به این حوزه، آثار مطلوبی در کاهش آسیب‌ها شاهد خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید :