13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ ۱۴:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1462345
بنی آدم درپویش"به نام مادرم مدرسه ای میسازم" منطقه 7 بیان نمود
پویش آجر به آجر با موضوع لطیفی چون مادر پیشگام خواهد بود

پویش "به نام مادرم مدرسه ای میسازم " با حضور بنی آدم رئیس مجمع خیرین تهران و قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز در منطقه 7 برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، پویش "به نام مادرم مدرسه ای می سازم" با حضور بنی آدم رئیس مجمع خیرین شهر تهران، قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران، دواری مدیر منطقه 7، و جمعی از مسئولین و خیرین مدرسه ساز و مدیران و اعضای انجمن اولیا و مربیان مدارس که برخی اعضا حضوری و برخی نیز به صورت ویدئو کنفرانس در جلسه شرکت داشتند، برگزار گردید.

بنی آدم رییس مجمع خیرین مدرسه ساز تهران در صحبت های خود که به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد گفت: طرح آجر به آجر با موضوع لطیفی چون مادر پیشگام خواهد بود؛

وی ابراز امیدواری کرد با همت تمام مسئولین این طرح در تمام مناطق و سطح کشور به احداث صد مدرسه منجر شود و افزود: پویش آجر به آجر از طرف جامعه خیرین مدرسه ساز و با هماهنگی سازمان نوسازی کشور به منظور زمینه سازی برای مشارکت افراد خیر با هر سطح از توان مالی، در مدرسه‌سازی آغاز شده است، این طرح با بسترسازی برای جلب کمک آحاد مردم در مدرسه سازی می‌کوشد، علاوه بر اینکه هر شهروند را به عنوان یک خیر مدرسه ساز معرفی کند، فرهنگ کار خیر را در میان افراد جامعه نشر دهد ؛ در این پویش افراد می‌توانند حتی با اهدای هزینه یک آجر در مدرسه سازی سهیم شوند.

در این نشست قربانی هدف اساسی مجمع را ایجاد امکانات شایسته وتوسعه فضای آموزشی برای همه دانش آموزان دانست.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز افزود: در دومین طرح آجر به آجر که به نام "پویش من مادرم ، بچه های ایران فرزندان من " بر پایه  فرهنگ سازی و همکاری گروهی در امر مدرسه سازی است ؛ این طرح در راستای جذب وجلب کمک های عموم مردم و فرهنگ سازی در انجام کار خیر وخیر اندیشی است.

وی ادامه داد ، این امر حسنه از راه جذب کمک های مردمی و با تمرکز بر ظرفیت بالای زنان و مادران راه اندازی شده است. و به ازای مشارکت هر فرد به مبلغ 25000000 ریال معادل (دومیلیون وپانصد هزار تومان) پس از واریز وجه به حساب مجمع خیرین مدرسه ساز با ارسال نام ونام خانوادگی یک کاشی یادبود از اهدا کننده به نام مادر ، همسر یا فرزند در مدرسه نصب خواهد شد.

قربانی ادامه داد مدیران مدارس در این امر خداپسندانه با شورای مدرسه هماهنگی های لازم را انجام داده وبه اطلاع اولیا ودانش آموزان برسانند که در این طرح شرکت نمایند.

قربانی گفت : در قرآن بالغ برهفتاد بار واژه انفاق آمده است واساس فضیلت های اخلاقی بسیاری است .وکسانی که کار خیر انجام میدهند شادمانی و لذت عمل خود را درک میکنند وافراد با ظرفیت بالای انفاق در برابر ناملایمات مصونیت بیشتری دارند.

در ادامه دواری مدیر آموزش و پرورش منطقه 7، خانواده منطقه هفت را قریب به چهل هزار نفر خواند و توصیه کرد به نام مادر و زحماتی که مادران عزیزمان کشیده اند و حق بزرگی که بر ما دارند ، از این پویش استقبال کنیم و یکی از کتیبه های مدرسه را به نامشان ثبت کنیم و این حس خوب عشق به مادر را به فرزندان با نام مدرسه به یاد مادرم ایجاد نماییم.

دواری گفت: مدارس منطقه هفت از نظر ساخت قدیمی هستند و باهمت خیرین مدرسه سازو تلاش گروهی میتوانیم اقداماتی برای ساخت و نوسازی آنها با استانداردهای قابل قبول داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :