14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ۰۶:۵۳:۲۴
کد مطلب:  1461589
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس تاکید کرد :
تمامی اهداف برنامه های آموزش متوسطه مبتنی بر ساحت های تربیتی سند تحول بنیادین است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: تمامی اهداف دوره تحصیلی و برنامه های ما مبتنی بر ساحت های تربیتی سند تحول بنیادین است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، رسول قانونی در گفتگوی برخط بامعاونین آموزشی سراسر استان بااشاره به مطلب فوق گفت: برای اینکه بتوانیم ساحت های شش گانه تربیتی را به طور متوازن و یکپارچه اجرایی کنیم نیازمند بهره گیری از ارکان مدرسه هستیم که این مهم به خوبی توسط مدیران محترم مدارس به خصوص در ایام کرونا صورت گرفته است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: نگاه غالب حوزه معاونت اموزش آموزشی 59 منطقه استان به رهبری آموزشی دوستانه ، همراه با نفوذ شخصیتی است، چرا که در این حالت دبیران ما شرایط و فرایندها را بهتر می پذیرند و در اجرای برنامه ها توفیق بیشتری خواهیم داشت.

قانونی با بیان اینکه در بعد روابط انسانی توجه ما بر رفتار با احترام ، خیرخواهانه ، قاطعانه و در عین حال همراه با حل مسئله است. گفت: همه تلاش ما این است که مدرسه به عنوان یک فضای اجتماعی هدفمند در قالب برنامه درسی مصوب و مکمل زنجیره ای از موقعیت ها را فراهم کند که در این راستا فعالیتهای مختلفی هم صورت گرفته است.

وی گفت: در حوزه سنجش و ارزشیابی تحصیلی تلاش کرده ایم با استفاده از ابزارها و روشهای مختلف و کارآمد توانایی دانش آموزان را در بهره گیری از شایستگی های پایه در موقعیت مختلف بالا ببریم و در بحث گروههای آموزشی تلاش سرگروه های آموزشی با یک برنامه ریزی مدون در تحقق اهداف تعیین شده بسیار عالی بوده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با اشاره به موفقیت های چشمگیر حوزه آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس در ابعاد مختلف گفت: در بحث ارتقاء نمرات کتبی نهایی خرداد ماه کمیته بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان بسیار پیگیر و با برنامه عمل نموده است و در بحث کنکور سراسری و بحث المپیادها و مسابقات و جشنواره ها هم گام های بسیار مؤثری برداشته شده است .

قانونی با تاکید بر اینکه که کلاس درس را تنها مکان یادگیری نمی دانیم،گفت: مکانهای یادگیری زیادی وجود دارد که می بایست در فرایند یاددهی، یادگیری به آن توجه کنیم از جمله پژوهش سراهای دانش آموزی که در این زمینه هم در بعد ترویجی و هم در بعد رقابت های کشوری تلاش های خوبی صورت گرفته است که نتایج آن در عملکرد بی نظیر دانش آموزانمان در کسب عناوین و رتبه های ممتاز کشوری در المپیادها و در رقابتهای علمی و پژوهشی قابل مشاهده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه یکسال است که آموزش ها به صورت غیرحضوری صورت می پذیرد، گفت: اگر تعدادی از مدارس را که در برخی از مناطق و شهرستانها با توجه به رنگ بندی های ستاد ملی کرونا به همراه مدارس زیر 50 نفر فاکتور بگیریم؛ شاکله مدارس استان فارس به صورت غیر حضور و مجازی با توجه به الگو های پنجگانه در حال فعالیت هستند.

به اشتراک بگذارید :