11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ ۰۹:۰۳:۳۱
کد مطلب:  1459399
ربوشه معاون آموزش ابتدایی شهرتهران در نشست ویژه مقطع ابتدایی آموزش و پرورش منطقه 15:
یادگیری دیجیتال کیفیت آموزش را بهبود‌ می‌بخشد

نشست ویژه مقطع ابتدایی با حضور سعید ربوشه معاون آموزش ابتدایی شهر تهران ، شهریاری مدیر آموزش و پرورش منطقه، عابدی معاون آموزش ابتدایی و اعضای گروه های آموزشی و نمایندگان آموزگاران با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن شورا برگزار شد.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، نشست ویژه مقطع ابتدایی با حضور سعید ربوشه معاون آموزش ابتدایی شهر تهران ، شهریاری مدیر آموزش و پرورش منطقه، عابدی معاون آموزش ابتدایی و اعضای گروه های آموزشی و نمایندگان آموزگاران با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن شورا برگزار شد.
سعید ربوشه درنشست ویژه مقطع ابتدایی آموزش و پرورش منطقه 15، ضمن قدردانی از تلاش ایثارگونه جامعه فرهنگی کشور که تدریس و فعالیت در شرایطی متفاوت و زیست بوم جدید را به خوبی مدیریت نموده و به آموزش و پرورش فرزندان این سرزمین تداوم بخشیده است، از عزم جدی معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران برای کاهش حجم فعالیت ها و برنامه های ابلاغی به مدارس گفت و افزود: علی رغم داشتن برنامه های و طرح های متنوع آموزشی و پرورشی ویژه مقطع ابتدایی، از ابلاغ این طرح ها به مدارس صرف نظر کردیم و صرفا برنامه های ابلاغی وزارتی را در سطح مدارس ابتدایی شهر تهران پیگیری نمودیم.
وی افزود: در حال حاضر حدود 12 برنامه اصلی و ویژه در مقطع ابتدایی از سوی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ و پیگیری می شود که ما در اجرایی کردن برخی از این برنامه ها هم حتی شرایط را طوری برنامه ریزی کردیم که حالت داوطلبانه داشته باشد.  
ربوشه در ادامه ،ضمن تاکید بر فعالیت های متنوع یادگیری و مهارت آموزی دانش آموزان گفت:  لازم است معلمان با مبانی نظری ، فلسفه و مفاهیم قرآنی و سیره ائمه معصومین، قانون اساسی و هویت ایرانی و اسلامی دانش آموزان آشنا باشند. 
ربوشه افزود: یادگیری دیجیتال روش‌های جدید یادگیری را برای دانش آموزانی که نمی‌توانند در کلاس‌های درس حضور فیزیکی داشته باشند، فراهم می‌کند. در واقع یادگیری دیجیتال کیفیت آموزش را بهبود‌می‌بخشد و موجب پیشرفت می شود.
 وی در ادامه با اشاره به پژوهش دانش آموزی و توانمند سازی اولیا ، به ریل گذ اری و شبکه سازی در حوزه قرآن و تشکیل پایگاه قرآنی در منطقه تاکید کرد. 
در این جلسه ،شهریاری مدیر آموزش و پرورش منطقه ضمن تبریک میلاد امام علی (ع) گفت: هر فعالیتی که در راستای اعتلا و کیفیت بخشی به مدارس ابتدایی انجام گیرد حرکتی در مسیر تعالی و رشد جامعه محسوب می شود.
شایان ذکر است :در ادامه جلسه، برنامه ها و فعالیت های صورت گرفته در مقطع ابتدایی منطقه تشریح شد و سایر شرکت کنندگان که از مدیران مدارس، اعضای گروه های آموزشی و نمایندگان آموزگاران بودند نیز پیرامون دغدغه ها ، برنامه ها و نیازمندی هایشان با معاون ابتدایی شهر تهران و هیات همراه گفتگو و تبادل نظر کردند.
گفتنی است در حاشیه این جلسه ،معاون آموزش ابتدایی شهر تهران از طامارا یکتا دانش آموز پایه سوم دبستان مسلم به جهت قرائت دکلمه تقدیر به عمل آورد. 

 

 

به اشتراک بگذارید :