15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ ۱۰:۵۲:۰۵
کد مطلب:  1457189
محمدی در همایش استانی طرح ملی کوچ بیان کرد.
تغییر رویکرد سبک زندگی و حرکت به سمت زندگی سالم و پویا

اولین همایش استانی نقش ورزش بر سبک زندگی و پیشبرد اهداف طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان« طرح کوچ»، با حضور محمد جعفری؛ مدیر کل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش، حسن محمدی؛ معاون تربیت بدنی و سلامت، کرمعلی ایرجی؛ رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی آموزش و پرورش شهر تهران، ، مصطفی پالیزدار؛ مدیر آموزش و پرورش منطقه 16، کارشناسان حوزه تربیت بدنی، سلامت، فرهنگی هنری، مسئول سازمان دانش آموزی و اردوهای منطقه و اعضای برگزیده مقالات و داوران، در بستر پیام رسان شاد و کانال های معلمین تربیت بدنی شهر تهران، کانال فرهنگ و کانال کنترل وزن و چاقی دانش آموزان، به صورت کشوری به همت معاونت پرورشی و تربیت بدنی در تالار اجتماعات دکتر علی شریعتی منطقه 16 برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ حسن محمدی در این همایش اظهارداشت: با توجه به لزوم ارتقای تندرستی و سلامت افراد جامعه از طریق تغییر در سبک زندگی و تاثیر یافته های علمی در حوزه تربیت بدنی، به نظر می رسد که دستاوردهای نوین علوم ورزشی تاثیر چشمگیری بر سبک زندگی و سطح تندرستی اقشار مختلف جامعه داشته باشد. با این رویکرد اولین همایش علمی پژوهشی نقش فعالیت ورزشی بر سبک زندگی و پیشبرد اهداف طرح ملی کوچ شهر تهران به میزبانی مدیریت منطقه 16 آموزش و پرورش با هدف ارائه و بهره گیری از جدیدترین یافته های پژوهشی و علمی شکل گرفت.

وی شناسایی نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و چالش ها و ارائه استراتژی های اثر بخش در حوزه های تربیت بدنی و سلامت و کمک به رشد و ارتقای ابعاد تندرستی و سلامت جسمی دانش اموزان با بهره گیری از دانش و تخصص متخصصان علوم ورزشی، تغذیه و مشاوران را از دیگر اهداف مهم این همایش برشمرد و افزود: عدد چاقی در تهران بسیار نگران کننده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران با تحلیل داده های آماری از مرحله اول غربالگری طرح کوچ شهر تهران، با تاکید بر آسیب شناسی این داده ها گفت: دانش آموزان تهرانی 40% چاق هستند؛ در تمام دوره های تحصیلی، پسران نسبت به دختران چاق ترند.

محمدی اظهار امیدواری کرد معلمان تربیت بدنی و مراقبان سلامت، با فرهنگ سازی، اولیا را پای کار بیاورند تا دانش آموزان با تغییر رویکرد سبک زندگی، به سمت زندگی سالم و پویا حرکت کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به آمار حاصله از سنجش اولیه طرح کوچ و وضعیت قابل توجه دانش آموزان شهر تهران، ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران بر لزوم برگزاری چنین رویدادهایی تاکید نمود.

در ابتدای این همایش پالیزدار مدیر منطقه 16 ضمن عرض خیر مقدم اظهار داشت: با توجه به اینکه منطقه به عنوان دارالشهدای دانش آموزی شهر تهران نامیده شده است، اولویت برنامه ها بر اساس فعالیت هایی تدوین گردیده است که بیشترین اثر را در تربیت همه جانبه متربیان دارا باشد و لزوم توجه به ساحت زیستی بدنی را در کنار تمام ساحت های تربیتی متذکر گردید.

این همایش با ارائه مقالات برتر و تجلیل از هیات داوران و برگزیدگان اولین همایش علمی پژوهشی با موضوع کوچ در کشور به کار خود پایان داد.

به اشتراک بگذارید :