17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۱۸:۰۵:۱۰
کد مطلب:  1454403
راه اندازی سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان
سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان به آدرس pada.medu.ir راه اندازی شد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش وپرورش آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای حرکت به سوی آموزش و پرورش الکترونیکی و یکپارچه سازی سامانه های وزارت آموزش و پرورش را تشریح کرد.

وی افزود:  با راه اندازی بزرگترین فرآیند موجود در آموزش و پرورش یعنی سامانه یکپارچه دانش آموزی ( sida.medu.ir ) ،زیرساخت های فرآیندی و داده ای مورد نیاز برای ارائه خدمات الکترونیکی  به دانش آموزان فرآهم شده است . 

محمود حبیبی در رابطه با سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان ( http://pada.medu.ir ) گفت: این سامانه به منظور تجمیع  سوابق تحصیلی دانش آموزان و در نتیجه ارایه سرویسها و خدمات الکترونیکی به آنها از جمله  دریافت کارنامه الکترونیکی راه اندازی شده است . با توسعه دیگر بخشهای سامانه یکپارچه طی ماه های آینده مانند ثبت نام ، برنامه هفتگی ، امتحانات نهایی ، فارغ التحصیلان و دیگر امکانات در سامانه سیدا ، امکان دریافت خدمات بیشتر از جمله  ثبت نام الکترونیکی ، گواهی اشتغال به تحصیل ، کارنامه پیشرفت تحصیلی ، انتخاب واحد ، تاییدیه تحصیلی ، و ده ها خدمت دیگر برای دانش آموزان امکان پذیر خواهد شد . 
وی افزود:برای تعریف دسترسی و نام کاربری برای دانش آموزان  ، در کارتابل مدیران مدارس امکان تولید کلمه عبور و کلمه کاربری گروهی دانش آموزان وجود دارد . این نام کاربری و کلمه عبور  توسط مدیر یا معلم از طریق pv دانش آموزان در اختیار آنها قرارگرفته و دانش آموز می تواند با ورود به سامانه فوق الذکر خدمات مربوط را در کارتابل خود دریافت نماید .

به اشتراک بگذارید :