12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۱۴:۲۷:۳۲
کد مطلب:  1454225
ولی پوری در مراسم جشن میلاد امام علی(ع) و گرامی داشت هفته تربیت اسلامی بیان نمود
فرآیند یادگیری بایداجتماعی باشدکه تحقق آن دربرنامه های گروهی شکل می‌گیرد

ظهر امروز مراسم جشن میلاد حضرت امیرالمومنین علی(ع) و گرامی داشت هفته تربیت اسلامی برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، مجتبی ولی پوری در مراسم جشن میلاد حضرت امیرالمومنین علی(ع) و گرامی داشت هفته تربیت اسلامی که با حضور معاونین و همکاران فرهنگی و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد،با تبریک هفته تربیت اسلامی و ضمن آرزوی طاعات در ماه رجب، اظهارداشت: ماه رجب ماه توبه؛ تضرع و بازگشت به سوی خداست.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران، با اشاره به میلاد فرخنده حضرت علی(ع)، امام علی را نمونه انسان کامل قلمداد نمود و با گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، عنوان کرد: وقتی سند تحول را مطالعه می‌کنیم از ۶ساحت تربیتی آن ، ۵ساحت مربوط به مسائل تربیتی است و فقط یک ساحت به مسائل علمی و فناورانه پرداخته است.

وی افزود:اگر مسائل تربیتی به درستی انجام شود و فعالیت ها در مدرسه نمود پیدا کند، خیلی از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش محقق می‌شود.

ولی پوری ادامه داد: اردو  نقش مهمی در شناخت دانش آموزان و مسائل آنها دارد. تربیت باید در اجتماع صورت بگیرد، فرآیند یادگیری باید اجتماعی باشد که تحقق آن در برنامه های گروهی شکل می‌گیرد و خیلی از اهداف تربیتی در آن محقق می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش پایتخت با اشاره به آسیب‌های اجتماعی اضافه کرد: اگر به فعالیت‌های تربیتی اهمیت بدهیم و درست در مدرسه اجرا شود، شاهد کاهش آسیب اجتماعی خواهیم بود. آسیب های اجتماعی زمانی نمود می کند که دانش آموز احساس ضعف و شکست بکند.70 رشته در مسابقات فرهنگی و هنری وجود دارد که اگر دانش آموزان در یکی از این رشته ها اعتماد به نفس ‌یابند و مشارکت ‌کنند، کمتر به آسیب اجتماعی دچار خواهند شد.

در این مراسم ضمن مولودی خوانی با برگزاری مسابقه فرهنگی، از همکارانی که هم نام مولا علی (ع) بودند تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :