22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۱۳:۳۰:۴۹
کد مطلب:  1454005
معاون اول رئیس جمهور در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور؛
معلمین دلسوز کارهای ماندگاری در این یکسال انجام دادند/ با راه اندازی شبکه شاد، جریان آموزش در مدارس تعطیل نشد

معاون اول رئیس جمهور در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور معلمین دلسوز کارهای ماندگاری در این یکسال انجام دادند، اظهار کرد: آموزش و پرورش با راه اندازی شبکه شاد، کاری بزرگ انجام داد و سعی شد به شکل مجازی جریان آموزش در مدارس تعطیل نشود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، اسحاق جهانگیری در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور با هدف تکریم از 1000 خیر مدرسه ساز برگزار شد، با تقدیر و تشکر از خیرین مدرسه ساز که اقدامات بسیاری مهمی را انجام می دهند گفت: حجم اعتباراتی که خیرین مدرسه ساز ارائه می دهند بسیار قابل توجه بوده و کمک های شایانی به آموزش و پرورش است.

وی مدرسه سازی را یکی از متداول ترین و مقبول ترین امور خیرخواهانه و نیکوکارانه دانست و افزود: مدرسه سازی، کمک بزرگی به آموزش و پرورش است ضمن آنکه مدرسه کانون تعلیم و تربیت فرزندان کشور است و آینده کشور در همین مدارس رقم می خورد.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مدرسه سازی سرمایه گذاری عظیم برای آینده جامعه و توسعه انسانی است، افزود: مدرسه سازی گامی در جهت پیشبرد عدالت آموزشی و تقویت کننده روح تعاون و همبستگی و اعتماد میان مردم است.

جهانگیری یکی از آرمان های انقلاب اسلامی را عدالت دانست و افزود: در میان شئون و جنبه های مختلف عدالت، عدالت آموزشی از مهمترین جنبه هاست.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: مشاهده وضعیت مناطق محروم کشور که فرصت کمتری برای توسعه پیدا کرده اند همواره نگران کننده و دردآور است اما هیچ یک از این صحنه ها به اندازه محرومیت فرزندان کشور از امکانات آموزشی و تحصیل دردآور نیست.

جهانگیری با اشاره به تلاش خیرین مدرسه ساز که امکانات رشد و تحصیل را برای فرزندان این کشور در مناطق محروم تأمین می کنند خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات اجتماعی انجام شده، هیچ چیز برای مردم به اندازه استقرار عدالت و رفع تبعیض مهم نیست.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه سخنان خود به شرایط کشور نیز اشاره و تصریح کرد: امروز در شرایط ویژه ای قرار گرفته ایم که از یکسو با تحریم ها و از سوی دیگر با بیماری کرونا مواجه هستیم و کرونا تمامی جنبه های مختلف زندگی را تحت تأثیر قرار داده است و شاید کسی تصور نمی کرد که این بیماری این قدر طولانی شود و خسارات زیادی را برای همه مردم و همه کشورها ایجاد کند به گونه ای که در بعضی بخش ها اثرات این بیماری نگران کننده شده است.

جهانگیری با تأکید بر اینکه آموزش و تحصیل قابل توقف و تعطیل بردار نیست، گفت: با وجود استمرار آموزش از طریق فضای مجازی، حضور دانش آموزان در مدارس نیز از جهات مختلف اهمیت دارد چرا که زندگی اجتماعی فرزندان در مدرسه شکل می گیرد.

معاون اول رئیس جمهور با یادآوری اینکه تقریباً سال گذشته در همین ایام بود که جلساتی در ستاد ملی مقابله با کرونا تشکیل و برای تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تصمیم گیری شد، تصریح کرد: آموزش و پرورش با راه اندازی شبکه شاد، کاری بزرگ انجام داد و سعی شد به شکل مجازی جریان آموزش در مدارس و دانشگاه ها تعطیل نشود اما قطعاً به فرایند آموزش شوک وارد شده است و باید به دنبال راهکارهایی باشیم که آثار کاستی ها و عقب ماندگی های ناشی از تعطیلی مدارس و دانشگاه ها جبران شود.

جهانگیری اضافه کرد: یکی از دغدغه های امروز برای تحصیل دانش آموزان این است که بسیاری از فرزندان این کشور از گوشی تلفن همراه هوشمند و تبلت برخوردار نیستند که لازم است مردم، دولت و خیرین کمک کنند تا ابزار لازم برای آموزش از طریق فضای مجازی برای دانش آموزان مهیا شود تا از تحصیل عقب نمانند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: خوشبختانه معلمین دلسوزی در کشور وجود دارند که کارهای ماندگاری در این یکسال انجام دادند که نمونه آن خانم معلمی بود که از روی تخت بیمارستان تلاش کرد تا کار آموزش به دانش آموزان خود را انجام دهد و نمونه دیگر معلمی بود که روستا به روستا به سراغ دانش آموزان خود رفت که لازم است دست چنین معلمانی را ببوسیم و آنها را مورد حمایت قرار دهیم.

جهانگیری در ادامه با گرامیداشت یاد مرحوم حافظی رئیس فقید انجمن خیرین مدرسه ساز کشور خاطرنشان کرد: ایشان در دوران عمر خود کارهای ماندگاری در حوزه مدرسه سازی انجام داد و خداوند توفیقات فراوانی به خیرین عطا می کند تا بتوانند خدمات مهمی از خود باقی بگذارند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین خطاب به معلمین و فرهنگیان کشور در خصوص تصویب رتبه بندی گفت: قرار بود رتبه بندی معلمین تا آخر بهمن تصویب شود که این موضوع هم اکنون در دستور کار دولت قرار دارد و امیدوارم تا هفته آینده در دولت نهایی شده و لایحه آن به عنوان مطالبه برحق معلمین و فرهنگیان به مجلس شورای اسلامی ارسال شود

به اشتراک بگذارید :