18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۱۳:۲۶:۳۲
کد مطلب:  1453985
وزیر آموزش و پرورش در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور؛
مدرسه امکان وظرفیتی برای رسیدن به اهداف تربیت انسانی خلاق و اثر گذار است/ خیرین مدرسه‌ساز نقش‌مهمی درتوسعه آموزش‌وپرورش دارند

وزیر آموزش و پرورش در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور اظهار کرد: مدرسه معماری شخصیت و هویت کودکان و نوجوانان را انجام می‌دهد مدرسه و یک سازوکار برای ساماندهی ارتباطات انسان‌ها است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی  در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که با هدف تکریم از ۱۰۰۰خیر مدرسه ساز، با بیان اینکه همیشه به موقعیت خیرین مدرسه ساز غبطه می‌خورم، اظهار کرد: همه ما می‌‌خواهیم بچه‌ها شاداب و سرزنده باشند و همه علاقه‌مند هستیم بچه‌ها فعال باشند و خوب زندگی کنند و  از سلامت جسمانی و روانی برخوردار باشند.

وی افزود: کودکان باید توانایی دفاع از ارزش‌ها را داشته باشند و در برابر سختی‌ها مقاوم باشند. بچه‌های ما باید توانایی حل مسائل را داشته باشند و عنصر موثری برای جامعه، خلاق و سلامت باشند و زندگی و آینده آنان برای همه ما حتی بیشتر از خودمان اهمیت دارد.

حاجی میرزایی ادامه داد: مدرسه نه یک مکان که یک امکان و ظرفیت است مدرسه محیط مناسبی برای پیگیری این اهداف بلند است بیشتر از هر عامل دیگر مدرسه مناسب ترین فرصت را برای تحقق این خواسته‌ها فراهم می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: مدرسه دانش‌آموزان را در بهترین دوره زندگی از حیث سرعت، عمق و کیفیت یادگیری در درون خود در آغوش می‌گیرد و براساس فرمایشات امام (ره) مدرسه کارخانه انسان سازی است.

وی با بیان اینکه مدرسه انسان را توانمند می‌کند، افزود: مدرسه به انسان شکل می‌دهد و جان و روان را قوت می‌بخشد. اصیل ترین شاخص پایداری یک کشور و آینده آن است و مدرسه اصلی ترین نهاد توانمندسازی و آینده سازی است.

حاجی میرزایی ادامه داد: مدرسه یک بنای معماری نیست  اما معماری شخصیت و هویت کودکان و نوجوانان را شکل می دهد. مدرسه یک سازه نیست بلکه یک سازوکار برای ساماندهی ارتباطات انسان‌ها است و‌بذر تقویت، توسعه، انسجام، همبستگی و مشارکت در مدرسه کاشته می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدرسه ترکیبی از سنگ، گچ و آهک نیست بلکه مدرسه نقطه تربیت اجتماعی و عرصه پیوند آدم‌ها است گفت: مدرسه جایگاه تبادل یافته‌ها و حلقه ارتباط‌های نظام تعلیم و تربیت است.

وی خیرین را انسان‌های دوراندیش و زیرک دانست و گفت: با طرح آجر به آجر، مدارس هویت و شخصیت کودکان شکل می‌گیرد و کامل می‌شود. تصویر آینده یک جامعه در مدرسه ساخته می‌شود و اصلاح اجتماعی در مدرسه است.

حاجی میرزایی بیان کرد: تمام تلاش ما در آموزش و پرورش شتاب بخشیدن به مدرسه در این تراز است. خیرین در این مسیر کارهای بزرگ و سترگی انجام دادند. اینکه ۳۰درصد مدارس ساخته شده از سوی این افراد است و اینکه در ۸سال اخیر سهم خیرین در مدارس مشارکتی ۴۰درصد و در مدارسی که خودشان ساختند حدود ۲۰درصد است یعنی خیرین وزنه مهمی در آموزش و پرورش هستند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حق تمام آحاد جامعه برای مشارکت، ساختن جامعه است افزود: انسانی که مدرسه ساز است درک روشن تری از کارکردهای مدرسه دارد.

در ادامه این مراسم از سردیس حاج اکبر ابراهیمی، خیر مدرسه ساز و مجموعه کتب زندگینامه خیرین مدرسه ساز رونمایی و به نمایندگی از ۸خیر مدرسه ساز تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :