19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1453635
خوش قدم در همایش سراسری مدرسان آموزش خانواده شهر تهران تاکید نمود
به روزبودن اطلاعات مدرسان آموزش خانواده وداشتن اطلاعات جامع ازنیازهای خانواده ها

سومین همایش سراسری مدرسان آموزش خانواده شهر تهران به صورت وبینار و با موضوع « آشنایی خانواده با نحوه تعامل دانش آموزان با فضای مجازی » برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران, خوش قدم رییس اداره انجمن اولیاء و مربیان در همایش سراسری مدرسان آموزش خانواده شهر تهران اعلام کرد: در آموزش خانواده و تعامل مدرس با اولیا مهمترین نکته داشتن اطلاعات جامع ،کامل ، آگاهی لازم از نیازهای خانواده در حوزه رفتار و به روز بودن اطلاعات مدرسان آموزش خانواده می باشد و برگزاری اینگونه از همایش ها را گامی مهم در این راستا قلمداد کرد.

در ادامه ایمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس ضمن بیان ویژگی های آموزش غیر حضوری و مجازی دانش آموزان اظهارداشت: برقراری شرایط تحصیل غیر حضوری دانش آموزان با تمهیداتی در شرایط فعلی که آموزش ها بصورت مجازی برگزار می گردد، با مشارکت خانواده و کوشش مدارس تاحد زیادی قابل تحقق می باشد. وی در این همایش به14 ویژگی آموزش حضوری دانش آموزان در مدارس اشاره نمود و در خصوص تحقق هر یک از ویژگی ها در دوران آموزش مجازی نکاتی کاربردی بیان کرد.

ایمانی در انتهای مطالب در خصوص نحوه مدیریت والدین بر نحوه استفاده دانش آموزان از فضای مجازی نیز نکاتی بیان کرد و در این زمینه نیز خواستار تعامل هرچه بیشتر والدین با فرزندانشان شد و این موضوع را یکی از راهکارهای موثر در جلوگیری از استفاده افراطی دانش آموزان از فضای مجازی قلمداد نمود.

گفتنی است این همایش سراسری که سومین جلسه آن برگزار گردید ویژه مدرسان آموزش خانواده شهر تهران می باشد که مورد استقبال زیادی قرار گرفت و در جلسات قبل از حضور دکتر علی اصغر احمدی استاد دانشگاه تهران استفاده شد که مدرسان خواستار تداوم این جلسات شدند.

به اشتراک بگذارید :