1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۰۷:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1453233
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز خبر داد؛
ساخت۵۰ درصد مدارس مورد نیاز کشور توسط خیرین مدرسه ساز در ۴ سال گذشته

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در بیست‌ودومین جشنواره خیرین مدرسه ساز از ساخت ۵۰ درصد مدارس مورد نیاز کشور توسط خیرین مدرسه ساز در ۴ سال گذشته خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر در بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور که با هدف تکریم از ۱۰۰۰خیر مدرسه ساز برگزار شد با بیان اینکه طی سال‌های اخیر بیش از۱۳۰هزار کلاس درس از سوی خیرین یا با مشارکت این افراد ساخته شده است، گفت: این تعداد کلاس درس حدود ۳۰درصد نیاز کشور را شامل می‌شود و طی ۴سال اخیر ۵۰درصد مدارس کشور از سوی خیرین ساخته شده‌اند.

وی افزود: از سال ۹۶تاکنون بیش از ۵هزار و۸۰۰میلیارد تومان از سوی خیرین در حوزه مدرسه سازی مشارکت شده است که این مبلغ در سال ۹۹به بیش از ۲هزار و ۵۰۰میلیارد افزایش یافت.

رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه با کمک‌های خرد مردم توانستیم بیش از ۷۰۰هزار خیر را در مدرسه سازی مشارکت دهیم، ادامه داد: نسبت به سال ۹۶اعتبارات عمرانی بیش از ۶برابر رشد داشته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: از سال ۹۵تاکنون شاهد کاهش تعداد مدارس نیازمند تخریب و بازسازی از ۳۰درصد به ۱۹.۵درصد بوده‌ایم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به زلزله منطقه سی سخت اشاره و بیان کرد: از ۱۶۰مدرسه درمعرض خطر زلزله ۶مدرسه نیازمند تخریب و بازسازی است.

وی با اعلام اینکه بیش از ۱۴۵هزار کلاس درس به سیستم‌های گرمایشی مجهز شدند، ادامه داد: سالانه رشد ۲.۵برابری اعتبار استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس را شاهد بوده‌ایم. در لایحه بودجه ۱۴۰۰نیز این اعتبارات ۲.۵برابر رشد داشته است.

رخشانی‌مهر افزود: سرانه فضاهای آموزشی ۵.۲مترمربع است که باید تلاش کنیم سرانه استان‌های دارای سرانه پایین را بالا ببریم و حتی ردیف اعتباری ویژه‌ای را در نظر بگیریم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بر توجه به مدارس عشایری تاکید کرد و افزود: سیستم‌های گرمایشی این مدارس را مجهز و استاندارد کردیم. یکی از محورهای همایش معماری ایرانی اسلامی توجه به این مدارس است و تفاهم نامه ساخت هزار مدرسه در این مناطق را در اسفندماه امضا خواهیم کرد.

در ادامه این جشنواره، ناصر قفلی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اظهار کرد: خوشبختانه آورده سازمان نوسازی افرایش پیدا کرده و به رشد ۳۳۰درصدی رسیده است.

وی به فعالیت خیرین مدرسه ساز اشاره کرد و گفت: آورده خیرین از یک هزار میلیارد به ۲هزار و۵۰۰میلیارد رسیده است.

به اشتراک بگذارید :