15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ۰۸:۱۱:۳۲
کد مطلب:  1453065
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر:
140 اتاق بهداشت در مدرسه‌های استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در قالب طرح ابتکاری این معاونت، ۱۴۰ اتاق بهداشت درمدرسه‌های این استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، اسد حصیری در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت تقویت زیرساخت بهداشت و سلامت در مدارس استان اظهار کرد: در این راستا تاکنون ۶۰ اتاق بهداشت در مدارس این استان فعال شده‌است و تا پایان هفته آینده ۸۰ اتاق دیگر راه‌اندازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: با راه‌اندازی این اتاق‌ها مراقبان بهداشت و سلامت دانش‌آموزان در مدارس استان بوشهر در آنها مستقر و به فعالیت‌ می‌پردازند.

حصیری یادآور شد: براساس استاندارد هر ۷۵۰ دانش آموز باید یک مراقب بهداشت و سلامت داشته باشد که این شاخص در استان بوشهر به ازای هر یکهزار و ۵۰۰ دانش آموز یک مراقب است.

وی گفت: با توجه به اینکه برای سال آینده احتمال می‌رود آموزش دانش‌آموزان پس از تزریق سراسری واکسن کرونا به طور فراگیر حضوری شوند باید افزایش شمار مراقبان بهداشت و سلامت در مدارس استان به عنوان یک مطالبه مهم در دستور کار رسانه‌ها باشد.

حصیری ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته مجوز استخدام ۲۷ مراقب بهداشت و سلامت در استان بوشهر صورت گرفته است ولی با توجه به نیاز انتظار است سهمیه بیشتری به این استان اختصاص یابد.

وی با اشاره به نتایج مرحله نخست طرح پایش سلامت دانش‌آموزان استان بوشهر اظهار داشت: براساس نتایج این طرح از مجموع ۲۲۵ هزار دانش‌آموز این استان ۴۰ درصد (۹۰ هزار نفر) وزن غیرطبیعی دارند که از این شمار

۲۱ درصد آنها اضافه وزن داشتند و استان بوشهر در این شاخص سیزدهمین استان کشور است.

وی بیان کرد: از ۹۰ هزار دانش آموز استان بوشهر که وزن غیر طبیعی دارند ۱۲ درصد آنها چاق هستند و استان بوشهر از این حیث در رتبه ششم برخوردار از دانش آموزان چاق است.

حصیری ادامه داد: از مجموع ۹۰ هزار دانش آموز استان ۴.۵ لاغر و ۲.۵ درصد آنها خیلی لاغر هستند که استان در این ۲ شاخص به ترتیب در رتبه‌های چهاردهم و هفتم کشور قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: وزن غیرطبیعی دانش‌آموزان هم استانی در شرایطی است که براساس اعلام رسمی وزارت آموزش و پرورش استان بوشهر از حیث سرانه ورزشی دانش آموزی با ۱۴۹ هزار و ۴۹۶ مترمربع رتبه نخست کشور را دارا است.

حصیری یادآور شد: در قالب نرم افزار شاد در مرحله نخست ۹۹ درصد دانش آموزان استان بوشهر قد و وزن آنها آبان ماه در سامانه سناد ثبت شد و در دومین مرحله پایش نیز در هفته دوم اسفندماه اطلاعات یاد شده به طور مجدد جمع آوری و مورد پایش قرار می‌گیرد.

وی گفت: براساس برنامه در سال نخست طرح چشم انداز کاهش وزن برای ۳ درصد از دانش آموزان هدف طرح محقق شده و برای سال دوم طرح انتظار است درصد بیشتری از هدف کاهش وزن برای دانش آموزان محقق شود.

به اشتراک بگذارید :