15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ ۰۸:۴۹:۴۰
کد مطلب:  1451491
فانی عضو شورای عالی آموزش و پرورش اظهارداشت:
آموزش و پرورش نهاد توسعه است

مراسم بزرگداشت نیم قرن معلمی و مدیریت فانی؛ وزیر اسبق آموزش و پرورش و عضو شورای عالی آموزش و پرورش در مدرسه مصلی نژاد منطقه 6 با حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام موسوی نماینده اسبق ولی فقیه در کردستان، حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت شهر تهران، و پیشکسوتان آموزش و پرورش برگزار شد،

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، مراسم بزرگداشت نیم قرن معلمی و مدیریت فانی؛ وزیر اسبق آموزش و پرورش و عضو شورای عالی آموزش و پرورش در مجتمع آموزشی مصلی نژاد منطقه 6 با حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام موسوی نماینده اسبق ولی فقیه در کردستان، حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت شهر تهران، اکرمی وزیر اسبق آموزش و پرورش،چهاربند مدیرکل اسبق آموزش و پرورش تهران، مهرمحمدی سرپرست اسبق دانشگاه فرهنگیان و پیشکسوتان آموزش و پرورش برگزار شد.

علی اصغر فانی در این مراسم به بیان شیوه مدیریت خود و بررسی راه حل های رفع موانع آموزشی پرداخت و ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری جلسه و همه کسانی که به صورت حضوری و مجازی در جلسه حاضر بودند گفت: آموزش و پرورش نهاد انسان ساز، و انسان عامل اصلی توسعه است، پس آموزش و پرورش نهاد توسعه است. کل باور من همین است که آموزش و پرورش نهاد توسعه پایدار است.

وی افزود: مدارس، ادارات اجرایی، ادارات ستادی در تعامل با مردم، همگی جایی برای یادگیری است و من خودم را مدیون معلمین، مدارس، ادارات آموزش و پرورش مناطق و استان ها و ستاد می دانم که خیلی چیزها را از آنها آموختم.

فانی با اشاره به این که سال 1359 به آموزش و پرورش وارد شده است گفت: آن زمان از نظام اداری کشور هیچ نمی دانستم و هر چه آموختم از تعامل با مردم، معلمین، مدیران و دست اندرکاران آموزش و پرورش بوده است.

وی خاطر نشان کرد: مشی من مدیریت حل مساله و از مساله به برنامه رسیدن است. اگر برنامه هایی که دوستان یادآوری کرده اند و من انجام داده ام؛ در همه آن ها؛ اول با مساله مواجه شده ام و این مساله با من درگیر شده و از طریق حل مساله به برنامه رسیده ام.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات آموزشی مناطق روستایی محروم و همچنین مشکلات افت تحصیلی دانش آموزان در سال1365  افزود: من معتقدم تمام مشکلات آموزش و پرورش حل شدنی است و مساله بدون راه حل وجود ندارد و با گرامیداشت یاد مرحوم بهمن بیگی( موسس آموزش عشایر) گفت: ایشان نشان داد که کار نشد ندارد.

وی ادامه داد: ما همه مسایلی که با آن مواجه شدیم را حل کردیم و درصد کمی از آن هم که به دلیل کمبود وقت حل نشد، قابل حل است. مشی ما از مساله به برنامه رسیدن بود. در آموزش و پرورش راه های زیادی طی شده ولی هنوز راه های طی نشده مانده است.

فانی در ادامه پیشنهاداتی برای آینده آموزش و پرورش ارایه داد:

1-  ادامه سیاست های پنجگانه که چکیده 50 سال کار در آموزش و پرورش کشور است.

2-  ارائه الگویی برای اداره دستگاه بزرگ آموزش و پرورش.

3-  طراحی الگوی اداره مدرسه و ارائه یک مدل برای مدرسه محوری.

4-  ارائه یک الگو برای تامین و تربیت نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش و ارائه یک مدل برای بازسازی نیروی انسانی موجود، ترمیم انگیزه نیروی انسانی موجود و تربیت نیروس انسانی آینده.

5-  با توجه به اقدامات انجام شده در سند تحول باید یک نقشه راه برای تحقق و اجرای آن ترسیم کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه باید حقوق فردی معلمان مورد توجه باشد افزود: باید حقوق معلمان مهم شمرده شود و در بحث مهارت های اجتماعی و تربیت 6 ساحتی و مدیریت فضای مجازی در دوران پسا کرونا نیز از اموری است که باید به آن به طور ویژه توجه شود.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از دکتر فانی از مجموعه کتب اشاره رونمایی شد.

 

به اشتراک بگذارید :