1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ ۰۷:۰۱:۰۰
کد مطلب:  1451013
رئیس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
       مدیر مدرسه درتمام  امور مدرسه مسئول است

کارگاه آموزشی با هدف ایجاد وحدت رویه و با محوریت قوانین و مقررات آموزشی و اجرایی  ویژه ی کارشناسان ، موسسان ، مدیران و کادر اجرایی مدارس آموزش از راه دور و بزرگسالان غیر دولتی در قالب وبینار برگزار گردید .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این نشست آموزشی  که  در جمع مدیران مدارس بزرگسال و آموزشی از راه دور برگزار شد  وحید محرمی گفت : اساس کار هیات رسیدگی به تخلفات اداری در رسیدگی قانونی  به تخلفات اداری بر مبنای آیین نامه اجرایی و دستورالعمل مربوطه است .  وی افزود : هیات با در نظر گرفتن سایر قوانین و مقررات موضوعه کشور و رعایت اصل تناسب تخلف و مجازات و به طور خاص تر در تعیین نوع تخلف و مجازات براساس مواد  8 و 9 قانون رسیدگی به تخلفات اداری اتخاذ تصمیم می نماید . وی تصریح کرد: در این مواد تخلفات در 38 بند و مجازات ها در 11 بند تعیین و  الزام آور است و لازم است که همه همکاران نسبت به این دو ماده توجه کامل داشته باشند .

 

رئیس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  ادامه داد : در کنار توجه به قوانین و مقررات مذکور آشنایی مدیران محترم با برخی از قوانین از جمله قانون مدیریت خدمات کشوری ، آیین نامه اجرایی مدارس ، آیین نامه مالی مدارس و سایر اسناد بالادستی مورد انتظار است .

این مقام مسئول در آموزش و پرورش اظهار داشت: هیات رسیدگی به تخلفات اداری مسئولیت مدیران مدارس را از دو جنبه نظارتی و عملکردی مورد ارزیابی قرار می دهد . از جنبه نظارتی ضمن معطوف نمودن نظر همکاران محترم به مفاد ماده 92 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 4 آیین نامه اجرایی مدارس از جنبه توجه به نظارت بر عملکرد عوامل زیرمجموعه، شایسته است براساس ضمانت اجرایی مقرر در بند 15 ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری ؛ هرگونه تخلفات عوامل را جهت رسیدگی و اتخاذ تصمیم به مراجع نظارتی درون سازمانی و هیات رسیدگی به تخلفات اداری اعلام نمایند . چرا که طبق مواد فوق الذکر مدیر مدرسه به عنوان نماینده آموزش و پروش منطقه مسئول حسن اجرای فعالیتهای آموزشی، پرورشی، مالی و اداری مدرسه می باشد . و در کلیه امور مدرسه مسئولیت دارد .

محرمی ضمن تاکید بر توجه مدیران به رعایت قوانین و مقررات آموزشی و اداری و مالی و شرح وظایف ابلاغی گفت : استعلام سوابق تحصیلی دانش آموزان، طبق مواد 32 و 33 آیین نامه آموزشی مدارس دوره متوسطه و آموزش از راه دور ، رعایت ضوابط مربوط به برگزاری امتحانات و تصحیح اوراق ، تکمیل دفاتر اداری و آموزشی و مالی مدرسه  و رعایت مفاد دستورالعمل مالی مدرسه در نحوه دریافت و هزینه کرد مبالغ مجاز قانونی  ازمواردی است که مدیران در حوزه عملکردی باید اهتمام بیشتری نسبت به آن داشته باشند 

به اشتراک بگذارید :