14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ ۲۱:۴۸:۴۹
کد مطلب:  1450955
به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه ۴ تبریز صورت گرفت:
آیین گرامیداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و تربیتی با حضور مسئولین آموزش و پرورش

آیین گرامیداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و تربیتی در محل کانون شهید فتحیان برگزار و بصورت زنده از شبکه شاد پخش شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی،در این مراسم طاهر علمی با تبریک ولادت امام جواد (ع) و قدردانی از زحمات مدیران کانون های استان گفت: علی رغم شیوع ویروس کرونا با تلاش های همکارانم فعالیت های کانون ها در فضای مجازی دوچندان شد و رتبه های برتر را در بین استان های کشور بدست آوردیم.

وی افزود: پویایی و تربیت نسل نوجوان و جوان ایران اسلامی برای ترسیم آینده کشور نیازمند ساز و کار مناسب فرهنگی و آموزشی است و در این میان نقش کانون های فرهنگی و تربیتی در تحقق این امر مهم بسیار حائز اهمیت است.

معاون پرورشی و فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهارداشت: کانون های آموزش و پرورش مهم ترین مکان برای شناسایی استعدادهای دانش آموزان است و معرفی فعالیت های علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری موجود در کانون ها به اولیا و دانش آموزان امر ضروری است.

وی با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین به مهارت آموزی دانش آموزان اشاره شده است، یاد آور شد: کانون های فرهنگی تربیتی بستر مناسبی برای انجام این رسالت مهم است که باید در اولویت قرار گیرد.

علمی با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف مهم آموزش و پرورش غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان است افزود: با توجه به علاقه و اطمینان اولیا کانون ها می تواند امن ترین و مهم ترین مکان برای پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان باشد.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود فعالیت های کانون های فرهنگی تربیتی را مکمل فعالیت های مدرسه عنوان کرد و گفت: دانش آموزان بعداز فعالیت های تئوری با آموزش های عملی هم در کانون ها آشنا می شوند.

وی در پایان سخنان خود از پیگیری حل مشکلات تجهیز و امکانات و نیروی انسانی کانون های فرهنگی تربیتی خبرداد.

در ادامه این مراسم مسلم اورنگی مسئول بسیج فرهنگیان استان با تبریک سالروز تاسیس کانون ها گفت: کشف استعداد ها و تعلیم و تربیت صحیح دانش آموزان وظیفه ذاتی دستگاه تعلیم و تربیت و در راس آنها معلمان عزیز است.

مسئول بسیج فرهنگیان استان افزود: به همت و تلاش شما فرهنگیان گرانقدر آموزش و پرورش استان در بیشتر شاخص ها مخصوصا شاخص های فرهنگی و تربیتی سرآمد استان های کشور است.

در ابتدای این مراسم محمدحسین اشرفی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ تبریز با تبریک فرارسیدن ولادت امام محمدتقی (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، نقش کانون های پرورشی را در شکوفایی استعدادهای دانش آموزان با اهمیت توصیف کرد و گفت: در این مراکز دانش آموران انواع رشته های علمی، فرهنگی و ورزشی را آموزش می بینند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ تبریز گفت: یکی دیگر از برنامه های مهم کانون های فرهنگی و تربیتی پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان است و در این راستا بیش از ۸۰ رشته علمی، فرهنگی و ورزشی در کانون های ناحیه ۴ وجود دارد.

در پایان این مراسم از فعالین کانون های فرهنگی و تربیتی آموزش و پرورش با اهدای لوح تقدیر و جایزه تجلیل بعمل آمد.

گفتنی است ارائه مقاله توسط مدیران کانون ها، اجرای حرکات رزمی کاراته و پخش کلیپ از دیگر برنامه های متنوع این مراسم بود.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :