20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ ۱۴:۴۸:۰۹
کد مطلب:  1450585
حاجی میرزایی در مراسم تجلیل از علی اصغر فانی؛ وزیر اسبق آموزش و پرورش بیان نمود
جامعه ای که درک روشن وارتباط محکمی با دانش بزرگان خود دارد؛خطاهایش کمتر است

مراسم بزرگداشت نیم قرن معلمی و مدیریت فرهنگی فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ محسن حاجی میرزایی صبح امروز در مراسم بزرگداشت نیم قرن معلمی و مدیریت فرهنگی فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش که در محل مجتمع آموزشی مصلی نژاد منطقه شش آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد؛ ضمن تبریک ایام ولادت امام جواد (ع) و امیدواری جهت بهرمندی حداکثری از فیوضات سه ماه نورانی رجب، شعبان و رمضان اظهارداشت: از برگزار کنندگان این مراسم تجلیل، سپاس گذارم و امیدوارم در استمرار این کار برای شخصیت های فرهنگی برجسته کشور کوشا باشند.

وی با اشاره به سابقه آشنایی بیش از ۴٠ سال با علی اصغر فانی، افزود: بعضی از افراد بودشان برجسته تر از نمودشان است که دکتر فانی بودش از نمودش پررنگ تر است و تأثیرگذاری های شگرف ایشان در نظام تعلیم و تربیت کشور بسیار ارزشمند است و به همین خاطر اکنون که ایشان همچنان با علاقه پیگیر امور آموزشی هستند، ما در شورای عالی آموزش و پرورش از تجربیات ایشان بهره می بریم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که کمتر به آن توجه شده و از شاخص های مهم مدیریت است نوع تعامل است و اینکه تمدن و فرهنگ یک جامعه، پیوندش با داشته هایش چگونه است؟

حاجی میرزایی ادامه داد: در قرآن کریم آمده است که یکی از پاسخ های جدی ما، پاسخ در برابر برخورداری های مان است. اینکه چگونه با نعمت ها برخورد کرده ایم؟ نعمت های ظاهری و باطنی که قابل شمارش نیستند. بنابراین، نوع تعامل با داشته ها؛ در تفکرقرآنی نیز بسیار مهم است.

وی با تاکید بر این که در منطق جدید به دلیل کمبود منابع، باید به درستی از آن ها استفاده شود افزود: در منطق قرآنی، هستی سترون نیست، خداوند رزاق است و روزی همه موجودات در تمام ادوار را تضمین کرده است. با این حال نوع تعامل ما با داشته هایمان، اهمیت بالایی دارد.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اهمیت تعامل با داشته ها گفت: معیار سنجش ما در برخورد با داشته ها مهم است چراکه، معیار مهمی است در راستای سنجش صلاحیت های افراد.

 

وی با بیان اینکه یکی از بی نظیرترین داشته ها؛ دانش و تجربه نهفته در اذهان افراد است گفت: ما به طور معمول گزارش کارها را می دهیم اما همه آن ها متکی بر یک فهم است که بخشی از این دانش در اذهان افراد است که چگونگی استخراج آن و کاویدن ذهن حایز اهمیت است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: جامعه ای که درک روشن و ارتباط محکمی با دانش بزرگان خود دارد؛ خطاهایش کمتر است. اگر آنچه در ذهن افراد است روی کاغذ بیاید، موثر خواهد بود و این سهم جامعه است، از دوره ای که به افراد فرصت مدیریت می دهد و این یک سرمایه اجتماعی است که به صورت شایسته موردکاوی شود و پس از استخراج در اختیار دیگران گذاشته شود و به همین خاطر باید، تجربیات علی اصغر فانی در حوزه نظام تعلیم و تربیت نیز به دیگران انتقال داده شود.

گفتنی است که در این مراسم وزیر آموزش و پرورش ارج نامه ای را نیز به پاس تقدیر از همسر علی اصغر فانی تقدیم ایشان کرد.

 

به اشتراک بگذارید :